Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwa A380 dziennie do Frankfurtu

Lotnictwo cywilne, 27 sierpnia 2015

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie drugiego codziennego połączenia z Dubaju do Frankfurtu, obsługiwanego przez Airbusa A380.

Od początku przyszłego roku należące do Emirates Airbusy A380 będą obsługiwały trasę Dubaj-Frankfurt dwa razy dziennie / Zdjęcie: Emirates

Od 1 stycznia 2016 loty Emirates między Frankfurtem i Dubajem, obecnie obsługiwane przez Boeing 777-300ER, będą realizowane przez Airbusy A380. Oznacza to, że na trasie codziennie latać będą dwa największe samoloty pasażerskie świata należące do arabskiego przewoźnika (17-godzinne loty Emirates , 2015-08-14). Pierwsze regularne połączenie A380 między Frankfurtem i Dubajem otwarto we wrześniu 2014 (Trenty 900 dla A380 Emirates, 2015-04-20). Od tamtej pory Emirates przewiozły na tej trasie ponad 280 tys. pasażerów.

– Nasze codzienne połączenie A380 do Frankfurtu okazało się niezwykle popularne, co pozwoliło nam na podjęcie decyzji o zwiększeniu oferowania na tej trasie. Wszystkie cztery obsługiwane przez nas lotniska w Niemczech cieszą się ogromnym zainteresowaniem, na trzech z nich nasze A380 lądują codziennie albo dwa razy dziennie. W przyszłości chcielibyśmy otworzyć połączenia do innych niemieckich miast – powiedział Hubert Frach, wiceprezes Emirates.

Na pokładzie A380 obsługującego połączenie Dubaj-Frankfurt znajdzie się 14 kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych na płask foteli w klasie biznes i 429 miejsc w klasie ekonomicznej. We wszystkich klasach pasażerowie będą mieli do dyspozycji system rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen i otrzymają darmowy bezprzewodowy dostęp do Internetu. W samolocie znajdują się też jedyne w świecie pokładowe prysznice Shower Spa w klasie pierwszej i salon pokładowy.

Emirates obsługują także 9 lotów cargo w tygodniu z Frankfurtu, transportując łącznie do 1 tys. ton frachtu tygodniowo. Wśród najczęściej przewożonych produktów znajdują się maszyny, środki chemiczne i lecznicze oraz sprzęt elektroniczny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra