Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MV-22 Osprey na holenderskim desantowcu

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 października 2015

Po raz pierwszy w historii amerykański przemiennopłat wylądował na pokładzie holenderskiego okrętu desantowego HNLMS Johan de Witt.

Operacje lotnicze MV-22B Osprey z pokładu HNLMS Johan de Witt wykonano w ramach natowskich ćwiczeń Trident Juncture 2015, prowadzonych m.in. u wybrzeży Hiszpanii i Portugalii / Zdjęcie: NATO

W piątek u wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego doszło do historycznego wydarzenia. Przemiennopłat MV-22B Osprey po raz pierwszy wylądował na pokładzie okrętu zaopatrzeniowego HNLMS Johan de Witt (L801), należącego do Koninklijke Marine (marynarki wojennej Holandii).

Załoga amerykańskiego statku powietrznego wykonała następnie szereg operacji lotniczych z pokładu HNLMS Johan de Witt. Przećwiczono m.in. załadunek i rozładunek zaopatrzenia, a także tankowanie MV-22B i przygotowywanie przemiennopłata do kolejnych zadań.

HNLMS Johan de Witt jest 2. holenderskim okrętem zaopatrzeniowym, przystosowanym do przyjmowania na pokładzie lotniczym amerykańskich przemiennopłatów MV-22B Osprey. Przed kilkoma miesiącami podobne ćwiczenia przeprowadziła załoga HNLMS Karel Doorman (A833, Karel Doorman przekazany, 2015-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra