Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karel Doorman przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2015

DMO oficjalnie przekazała marynarce wojennej Holandii nowy okręt zaopatrzeniowy, HNLMS Karel Doorman.

W najbliższych miesiącach HNLMS Karel Doorman poddany zostanie kolejnej serii testów morskich. W pierwszej połowie 2016 jednostka uzyska całkowitą zdolność operacyjną / Zdjęcie: MO Holandii

Nowy holenderski okręt zaopatrzeniowy, HNLMS Karel Doorman (A833), oficjalnie stał się wczoraj własnością Koninklijke Marine (królewskiej marynarki wojennej Holandii). Rządowa agencja zakupów wojskowych (DMO, Defensie Materieel Organisatie), przekazała go po zakończeniu i pozytywnym ocenieniu letnich testów morskich, prowadzonych po obu stronach Atlantyku.

HNLMS Karel Doorman przyjęto do służby wiosną br. (HNLMS Karel Doorman w linii, 2015-04-26). Wkrótce potem okręt opuścił Holandię i rozpoczął 9-tygodniowe testy morskie. Prowadzono je m.in. u wybrzeży Norwegii, Kanady i USA, a także na terytorium Antyli Holenderskich. Jednostka wzięła również udział w holendersko-francuskich ćwiczeniach morskich Hurex 2015, zorganizowanych w dniach 11-17 czerwca na Morzu Karaibskim. Przećwiczono też operacje startu i lądowania na pokładzie lotniczym amerykańskiego przemiennopłata MV-22B Osprey.

Budowa HNLMS Karel Doorman rozpoczęła się w 2011. Okręt zwodowano rok później w rumuńskiej Damen Shipyard Galati (Karel Doorman w Holandii, 2013-08-19). Kilka miesięcy przed oficjalnym przyjęciem do służby zaopatrzeniowiec wysłano ku zachodnim wybrzeżom Afryki. Holenderska jednostka transportowała zaopatrzenie i środki medyczne, niezbędne do walki z epidemią Eboli.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra