Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tajlandia zamawia ESSM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 października 2015

Władze Tajlandii zwróciły się do USA z prośbą o zgodę na sprzedaż pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych ESSM.

Tajlandia zamówiła 16 pocisków ESSM, w tym 2 przeznaczone do szkolenia operatorów. Zestawy wejdą do uzbrojenia nowych fregat rakietowych / Zdjęcie: USN

Do Kongresu USA wpłynęły dokumenty niezbędne do wydania zgody na sprzedaż Tajlandii 16 pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych RIM-162 ESSM (Evolved Sea Sparrow Missile) wraz z wyposażeniem dodatkowym. Wartość kontraktu, na którą składa się również koszt usług związanych z obsługą techniczną zestawów rakietowych i szkoleniem operatorów, obliczana jest na 26,9 mln USD (104 mln zł).

Głównym wykonawcą zlecenia będzie Raytheon. Producent ma współpracować z grupą poddostawców, w tym BAE Systems i Saabem (Saab doposaży tajskie fregaty, 2013-10-03). Zapowiadane porozumienie nie zawiera w sobie opcji offsetu.

Uzbrojenie zostanie zamontowane na nowych fregatach rakietowych tajskiej marynarki wojennej. Okręty zbuduje południowokoreańskie DSME (Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering) we współpracy z lokalnymi partnerami. Fregaty zastąpią w linii wiekowe ex-amerykańskie jednostki HTMS Phutthayotfa Chulalok (FFG 461) i HTMS Phutthaloetla Naphalai (FFG 462), typu Knox.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.