Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe fregaty dla Tajlandii?

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 września 2012

Przedstawiciele tajskiej armii poinformowali o planach zakupu w najbliższych latach dwóch nowych średnich fregat.

Nowe fregaty mają być angażowane operacyjnie do szeregu zadań, w tym związanych z obroną przeciwlotniczą, zwalczaniem okrętów nawodnych oraz ZOP. Na zdjęciu HTMS Phutthayotfa Chulalok / Zdjęcie: Tin da chieu

Tajowie mieliby być zainteresowani wprowadzeniem do służby dwóch fregat o wyporności do 4000 ton. Jedną z opcji jest nabycie chińskich jednostek typu 054A, których zakup w 2011 rozważał też Pakistan (Pakistan chce chińskich OP, 2011-03-10). Warto przypomnieć, że Bangkok ma już doświadczenie w eksploatacji chińskich okrętów postaci fregat typu Naresuan (Saab dozbroi tajskie fregaty, 2012-09-28).

Alternatywą są niemieckie fregaty typu Bremen. Rozwiązanie to jest o korzystne, że w najbliższym czasie Bundesmarine planuje ich wycofanie ze służby (Jeszcze mniej Bundeswehry?, 2011-04-27) i zastąpienie jednostkami nowego typu F125 (Budowa F125 rozpoczęta, 2011-05-12; Stępka pod F125 położona, 2011-11-06).

Na zakup nowych fregat władze w Bangkoku chcą przeznaczyć łącznie 1 mld USD w przeciągu najbliższych 10 lat, wliczając w to czas potrzebny na ich budowę lub remont i modernizację w przypadku jednostek używanych. Docelowo mają one zastąpić planowane do wycofania ze służby dwie po-amerykańskie jednostki typu Knox: HTMS Phutthayodfa Chulaloki HTMS Phutthalertla Napalai.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.