Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Operacja antynarkotykowa na Karaibach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 listopada 2015

Holenderska marynarka wojenna przeprowadziła kolejną operację antynarkotykową na wodach Morza Karaibskiego.

W ciągu zaledwie kilku tygodni holenderski okręt patrolowy przeprowadził 3 operacje antynarkotykowe, w ramach których udało się zabezpieczyć ponad 1250 kg kokainy i innych substancji odurzających / Zdjęcie: MO Holandii

Załoga holenderskiego okrętu patrolowego Zr. Ms. Friesland (P842), typu Holland, udanie zaczęła nową misję bojową na Morzu Karaibskim. W ciągu zaledwie miesiąca Holendrzy przejęli ponad 1250 kg kokainy transportowanej z Ameryki Południowej do Meksyku i USA. Ostatni sukces odnotowano w miniony weekend.

Zr. Ms. Friesland znajdował się ok. 65 km na południe od wybrzeży Dominikany, gdy nadeszła informacja o wykryciu potencjalnego zagrożenia. Załoga jednego z morskich samolotów patrolowych należących do Straży Wybrzeża USA (USCG) zlokalizowała podejrzaną łódź motorową, która – jak miało się wkrótce okazać – służyła do przerzutu kontrabandy do Ameryki Północnej.

Wkrótce potem podejrzana jednostka została unieruchomiona, a na jej pokład weszli członkowie holenderskiego zespołu interwencyjnego, wspierani przez żołnierzy USCG i personel amerykańskiej agencji antynarkotykowej (DEA, Drug Enforcement Administration). Holendrzy aresztowali przemytników i zajęli transport 515 kg kokainy.

Zr. Ms. Friesland po raz kolejny służy na Morzu Karaibskim w ramach wielonarodowej operacji antynarkotykowej Martillo, której przewodzą USA (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20; Sukces HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-03-08). W minionych tygodniach holenderski patrolowiec przeprowadził 2 podobne akcje, rekwirując ok. 750 kg narkotyków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.