Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test AAD

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 listopada 2015

W Indiach przeprowadzono kolejny test pocisku antybalistycznego AAD.

W minioną niedzielę Indie przeprowadziły 11. test pocisku antybalistycznego AAD / Zdjęcie: DRDO

W niedzielę rządowa agencja ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO) przeprowadziła próbę z użyciem pocisku antybalistycznego AAD (Advanced Air Defence). Celem przedsięwzięcia była ocena potencjału operacyjnego rakiety, po dokonaniu zmian w jej konstrukcji przez inżynierów z DRDO.

Około 09:46 czasu miejscowego antyrakietę odpalono z kompleksu startowego nr 4 na wyspie Abdul Kalam (dawniej Wheeler) u wybrzeży wschodniego stanu Orissa. Na wysokości ok. 15 km AAD zniszczył cel powietrzny symulujący nieprzyjacielski pocisk balistyczny. AAD naprowadzano na cel dzięki informacjom uzyskanym z naziemnych stacji radiolokacyjnych, a w ostatniej fazie lotu przez własny radiolokator antyrakiety.

DRDO przeprowadziła dotąd 11 testów AAD, z których 9 zakończyło się powodzeniem (Nieudana próba AAD, 2015-04-08). Rozwój ADD jest elementem budowy indyjskiego systemu antybalistycznego. Jest on tworzony od połowy lat 1980. ubiegłego stulecia. Za jego opracowanie odpowiedzialna jest DRDO. Przy rozwoju programu Hindusi korzystali m.in. ze wsparcia Izraela. Państwo to dostarczyło Indiom m.in. stacje radiolokacyjne Green Pine.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.