Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test ADD

Lotnictwo wojskowe, 23 listopada 2012

Indyjskie media, w ślad za agencją badań i rozwoju technologii wojskowych DRDO, informują o przeprowadzeniu zakończonego powodzeniem testu pocisku antybalistycznego AAD (Advanced Air Defence).

Start pocisku ADD / Zdjęcie: MSN

Test został przeprowadzony dzisiaj około godziny 12:50 czasu miejscowego, z terenu poligonu Wheeler u wybrzeży stanu Orissa, na wschodzie kraju. Tego samego, z którego realizowane są także próby z wykorzystaniem m.in. rodzimy rakiet balistycznych rodziny Agni (Tym razem Agni III, 2012-09-21, Udana próba Agni IV, 2012-09-20). Pocisk AAD zniszczył głowicę pocisku Prithvi, wystrzelonego z oddalonego o 70 km poligonu rakietowego w Chandipur.

Według relacji indyjskich mediów powodujących się na obecnych na miejscu przedstawicieli DRDO, naprowadzana na cel za pomocą danych ze stacji radiolokacyjnych, a w ostatniej fazie lotu własnego radiolokatora, ADD zniszczyła cel na wysokości 15 km.

Dzisiejsza próba antyrakietowa była kolejną z serii organizowanych i przeprowadzanych przez indyjską armię przy współpracy z DRDO (Test indyjskiej antyrakiety, 2011-03-07). W przeszłości nie wszystkie testy kończyły się sukcesem (Nieudana próba indyjskiej antyrakiety, 2010-03-15).

Rozwój ADD jest elementem budowy indyjskiego systemu antybalistycznego. Jest on tworzony od połowy lat 1980. ubiegłego stulecia. Za jego opracowanie odpowiedzialna jest DRDO. Przy rozwoju programu Hindusi korzystali ze wsparcia technologicznego ze strony Izraela. Państwo to dostarczyło swego czasu Indiom m.in. 2 stacje radarowe Green Pine.

W ostatnich miesiącach indyjski system antyrakietowy osiągnął pierwszy etap rozwoju. Polegał on na instalacji wyrzutni pocisków rakietowych PAD-1 w New Delhi i Bombaju (Tarcza dla Delhi i Bombaju, 2012-06-25).

Pod koniec lipca br., Indie otrzymały od USA kolejną propozycję współpracy przy rozwoju programu antyrakietowego (Powtórna oferta USA dla Indii, 2012-07-26). Podobną ofertę Waszyngton złożył New Delhi także na początku br. (Amerykańska tarcza w Indiach?, 2012-01-27).

Poza pociskami ADD indyjski system składa się ze stacji radarowej Swordfish (rozwinięcie izraelskiej technologii radaru Green Pine) oraz pocisku przechwytującego większego od ADD zasięgu, PAD-1 (Prithvi Air Defence) (Indyjski test antyrakietowy, 2009-03-07). Obecnie rozwijany jest jeszcze trzeci (PDV), który ma w przyszłości zastąpić PAD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.