Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot A350 dla TAM

Lotnictwo cywilne, 02 grudnia 2015

Wczoraj oblatano pierwszy samolot komunikacyjny Airbus A350-900, przeznaczony dla linii TAM.

Pierwszy A350-900 należący do TAM rozpocznie loty komercyjne w styczniu przyszłego roku / Zdjęcie: Airbus

Wczoraj przeprowadzono oblot pierwszego samolotu komunikacyjnego Airbus A350-900, przeznaczonego dla brazylijskich TAM Linhas Aéreas (Pierwszy A350 w barwach TAM, 2015-09-17). Start i lądowanie miało miejsce na lotnisku w Tuluzie, obok którego położone są wytwórnie europejskiego konsorcjum.

W ciągu następnych kilkunastu dni samolot przejdzie jeszcze badania naziemne i kolejne loty próbne. Przewoźnik odbierze go przed końcem br.

TAM będą pierwszym w obydwu Amerykach i czwartym w świecie użytkownikiem Airbusów A350 (Montaż etiopskiego A350, 2015-11-13). Grupa LATAM, w skład której wchodzi brazylijskie towarzystwo, zamówiła 25 A350, w tym 6 A350-1000 (LATAM w nowych barwach, 2015-08-07).

Należący do TAM A350 rozpocznie obsługę regularnych połączeń w styczniu 2016. Najpierw będą to loty na terenie kraju, pomiędzy Sao Paulo i Manaus. Następnie samolot zostanie skierowany na trasy międzynarodowe, z Sao Paulo do Miami, Madrytu i Orlando.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra