Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Załogi Growlerów testują tablety

Lotnictwo wojskowe, 02 grudnia 2015

Lotnicy US Navy sprawdzili w praktyce możliwości użycia tabletów do wskazywania celów przez samoloty EA-18G Growler.

Lotnik VX-23 wprowadza przy pomocy tabletu dane dotyczące misji / Zdjęcie: Boeing

Lotnicy amerykańskiej marynarki wojennej z eskadry doświadczalnej VX-23 przeprowadzili próby użycia tabletów podczas misji bojowych. W ich trakcie za pomocą wspomnianych urządzeń przesyłano do innych załóg dane o celach. W ćwiczeniu wzięły udział samoloty walki elektronicznej EA-18G Growler i wczesnego ostrzegania i kierowania E-2 Hawkeye.

Jak się okazało, tablet z systemem operacyjnym Windows w połączeniu z nowoczesnym procesorem układu namierzania celów i szerokopasmowym łącze informacyjnym, nie tylko pozwalana na przekazywanie informacji o celach szybciej niż dotychczas, ale także umożliwia ich wykrycie z większej odległości. Ma to krytyczne znaczenie we współczesnej przestrzeni bitewnej, ponieważ zapewnia zdolność szybszego unicestwienia przeciwnika, przed wykryciem przez niego własnych jednostek.

Do używania tabletów będą przystosowane wszystkie produkowane obecnie EA-18G (Prezentacja Growlera dla RAAF, 2015-07-30). Starsze Growlery, już znajdujące się w eksploatacji, zostaną odpowiednio zmodernizowane. Innym samolotem bojowym, przystosowanym do używania podobnych urządzeń jest Eurofighter Typhoon (Tablet do obsługi Typhoona, 2015-07-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.