Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bahrajn chce kupić F-16V

Lotnictwo wojskowe, 27 stycznia 2016

Wojska lotnicze Bahrajnu mają wkrótce podjąć decyzję o zakupie wielozadaniowych F-16V i modernizacji starszych samolotów tego typu.

Bahrajn chce zmodernizować posiadane F-16 Block 40 do wersji F-16V i zakupić dodatkowe samoloty tego typu / Zdjęcie: Lockheed Martin

Rick Groesch, wiceprezes Lockheed Martina odpowiedzialny za sprzedaż w regionie Bliskiego Wschodu mówi w wywiadzie udzielonym tygodnikowi Flight, że królewskie wojska lotnicze Bahrajnu zamierzają polepszyć swoje zdolności bojowe z powodu zaangażowania w działania przeciwko Państwu Islamskiemu. – Myślą o modernizacji swoich samolotów. Obecnie prowadzimy rozmowy w tej sprawie – dodaje Groesch.

Obecnie królewskie wojska lotnicze Bahrajnu mają na stanie 16 F-16C i 4 F-16D, wszystkie w wersji Block 40. W ramach modernizacji do wersji F-16V mają otrzymać nowy radiolokatora z anteną fazowaną Northrop Grumman Scalable Agile Beam Radar i zostaną przystosowane do przenoszenia uzbrojenia kierowanego (m.in. bomb JDAM) i zasobnika celowniczego Sniper. Rozmowy z rządem USA dotyczące szczegółów mają rozpocząć się już w lutym br.

Według Groescha pierwszy F-16 Block 40 byłby zmodernizowany w zakładach Lockheed Martina w Fort Worth, a pozostałe – w kraju odbiorcy, z udziałem miejscowych specjalistów. – Oprócz tego Bahrajn zamierza zakupić także 17-18 F-16V, z zabudowanymi konforemnymi zbiornikami paliwa na przejściu skrzydło-kadłub – podkreśla Rick Groesch. Zawarcie z Bahrajnem umowy zakupu F-16V dałoby zajęcie zakładom w Fort Worth do 2018 (Oblot F-16V, 2015-10-21).

Oprócz tego resort obrony królestwa chce także nabyć następców 12 myśliwców F-5E/F. Jednym z konkurentów jest BAE Systems, oferujące Typhoona.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra