Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bahrajn zamierza modernizować F-16

Lotnictwo wojskowe, 15 listopada 2013

Wojska lotnicze Bahrajnu chcą rozpocząć w przyszłym roku program modernizacji F-16. Jednocześnie podjęta zostanie decyzja o kupnie nowych samolotów wielozadaniowych, o większych zdolnościach bojowych.

Królewskie wojska lotnicze Bahrajnu dysponują obecnie 17 F-16C i 4 F-16D, Block 40. Pierwsza partia, liczącą 12 samolotów została dostarczona w 1990, a druga, składająca się z 10 statków powietrznych – dekadę później / Zdjęcie: Lockheed Martin

Resort obrony królestwa poczynił już wstępne ustalenia w tej kwestii z producentem samolotów – Lockheed Martinem. Podpisanie porozumienia ma nastąpić w połowie 2014.

Królewskie wojska lotnicze Bahrajnu mają obecnie na stanie 17 F-16C i 4 F-16D, wszystkie w wersji Block 40. Ich modernizacja polegać ma na zabudowaniu nowego radiolokatora z anteną fazowaną - Northrop Grumman Scalable Agile Beam Radar (F-16 USAF z radarami AESA?, 2011-07-09) lub Raytheon Advanced Combat Radar (Dwóch klientów na RACR?, 2009-11-10), nowych wskaźników w kabinie i łącza informacyjnego pozwalającego na przesyłanie danych zgodnie z protokołem Link 16.

Oprócz tego samoloty mają zostać przystosowane do przenoszenia zasobnika celowniczego Sniper, pocisków powietrze-powietrze AIM-120D AMRAAM i AIM-9X Sidewinder oraz uzbrojenia kierowanego (m.in. bomb JDAM).

Prace modernizacyjne mają rozpocząć się w 2014, a zakończyć w 2018. Pierwsze 4 unowocześnione samoloty mają powrócić do służby pod koniec 2016 lub na początku 2017.

Nowe samoloty wielozadaniowe mają zastąpić przestarzałe F-5 Freedom Fighter. Bahrajn eksploatuje aktualnie 8 jednomiejscowych F-5E i 4 dwumiejscowe F-5F, które zostaną wycofane pod koniec bieżącej dekady.

Ich potencjalni następcy to Eurofighter Typhoon, Dassault Rafale lub Lockheed Martin F-35. Inną możliwością jest kupno nowszych F-16. Decyzja w sprawie wyboru nowych samolotów wielozadaniowych ma być podjęta w przyszłym roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.