Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów USS Montgomery

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 kwietnia 2016

U wybrzeży Alabamy zakończono testy morskie okrętu USS Montgomery, typu Independence

Wkrótce USS Montgomery zostanie poddany testom odbiorczym, które poprzedzą jego przekazanie US Navy i przyjęcie do służby / Zdjęcie: Austal

Austal USA poinformowało o zakończeniu drugiego etapu prób morskich USS Montgomery (LCS 8), typu Independence (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27). W ich trakcie poddano ocenie funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych jednostki, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, zestawów łączności radiowej i modułów nawigacji satelitarnej, a także systemów zarządzania walką i samoobrony. W najbliższych tygodniach producent usunie usterki i błędy konstrukcyjne okrętu, wykryte podczas prób. 

Wkrótce potem rozpoczną się testy odbiorcze USS Montgomery. Przeprowadzą je specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV). Próby odbędą się w Zatoce Meksykańskiej. Po ich zakończeniu zainicjowane zostaną przygotowania do oficjalnego przekazania okrętu US Navy i włączenia go do służby. Jednostka powinna znaleźć się w linii latem br., przed końcem roku budżetowego 2016. 

USS Montgomery jest 2. z serii 10 okrętów typu Independence, których budowę zlecono w 2010, w ramach porozumienia o wartości ok. 3,5 mld USD (13,5 mld zł, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Jednostki budowane są w układzie trimarana przez Austal USA z Mobile w stanie Alabama. Powstają w ramach programu LCS (Littoral Combat Ship). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.