Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stępka pod USS Montgomery

Marynarka wojenna, 27 czerwca 2013

Na terenie stoczni Austal USA odbyła się uroczystość położenia stępki pod kolejny okręt klasy Littoral Combat Ship (LCS), przyszły USS Montgomery (LCS 8).

Przekazanie USS Montgomery marynarce wojennej USA zaplanowane jest na 2016. Okręt dołączy wówczas do wcześniejszych jednostek typu Independence, w tym: USS Independence (LCS-2) (na zdjęciu), USS Coronado (LCS-4) oraz USS Jackson (LCS-6) / Zdjęcie: Naval Technology

Uroczystość położenia stępki pod USS Montgomery odbyła się przed 2 dniami w Mobile w Alabamie. Wzięli w niej udział przedstawiciele producenta okrętu, stoczni Austal oraz przyszłego użytkownika, US Navy.

Położenie stępki pod USS Montgomery oznacza uroczyste rozpoczęcie prac nad budową okrętu. Mimo tego, niektóre z jego sekcji zostały przygotowane przez producenta już wcześniej. Teraz rozpocznie się proces ich połączenia.

Według ustalonego przez Austal terminarzu, USS Montgomery ma zostać przekazany US Navy w 2016. Wcześniej odbędzie się jego wodowanie oraz próby morskie. Przypomnijmy, że ceremonia nadania imienia okrętowi odbyła się w październiku 2011.

USS Montgomery jest jedną z 4 jednostek typu Independence, które budowane są obecnie na terenie stoczni Austal. Pozostałe to: Jackson (LCS 6), Gabrielle Giffords (LCS 10) i Omaha (LCS 12). Stępka pod pierwszą z nich została położona jesienią 2012 (Stępka pod LCS 6, 2012-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.