Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rotacja australijskich szkoleniowców

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 czerwca 2016

Druga zmiana australijskich instruktorów wojskowych zakończyła misję w Iraku.

Przez ostatnie 6 miesięcy instruktorom wojskowym z Australii i Nowej Zelandii udało się przeszkolić ok. 4 tys. członków irackich sił bezpieczeństwa. Nowy kontyngent będzie składał się głównie z żołnierzy służących w 1. Brygadzie australijskich wojsk lądowych / Zdjęcie: MO Australii

W Camp Taji na północ od Bagdadu odbyła się ceremonia zmiany dowództwa australijsko-nowozelandzkiej misji szkoleniowej. Wraz z nią półroczną służbę zakończyło ok. 300 żołnierzy Australian Army (wojsk lądowych Australii), wchodzących w skład 2. zmiany australijskiego kontyngentu wojskowego. Zespół szkoleniowy tworzyło też ponad 100 wojskowych z Nowej Zelandii (Udana misja szkoleniowa Nowej Zelandii, 2016-03-02; Irakijczycy zakończyli szkolenie, 2015-09-25).

Przez ostatnie 6 miesięcy Australijczycy zdołali przeszkolić ok. 4 tys. irackich żołnierzy. Irakijczyków zaznajamiano z taktyką walki asymetrycznej i przygotowywano do konfrontacji z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, które od 2 lat destabilizują kraj położony nad Tygrysem i Eufratem.

Na początku 2015 rządy w Canberze i Wellington podjęły decyzję o wysłaniu do Iraku wspólnego kontyngentu wojskowego (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). Jego zadaniem jest przeszkolenie jak największej liczby irackich żołnierzy, którzy mają stawić czoła islamistom okupującym północno-zachodnie tereny kraju. Misję szkoleniową zaplanowano na 2 lata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.