Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SH-60F dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 lipca 2016

Izrael zakupił 8 śmigłowców morskich SH-60F Seahawk wraz z wyposażeniem. Posłużą one do ochrony złoża gazu ziemnego Lewiatan na M. Śródziemnym.

Siły zbrojne Izraela wzbogacą się o 8 śmigłowców pokładowych SH-60F Seahawk / Zdjęcie: US Navy

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Izraelowi 8 śmigłowców morskich SH-60F Seahawk, w ramach rządowego programu Excess Defense Articles (EDA). Cena wiropłatów nie została podana do publicznej wiadomości.

Oprócz nich rząd w Tel Awiwie nabędzie także 12 silników T-700 GE 401C (w tym 2 zapasowe), 8 radiowysokościomierzy AN/APN-194(V), 8 zestawów nawigacyjnych AN/APN-217A, 8 odbiorników GPS AN/ARN-15l (V)2, 8 układów identyfikacji swój-obcy AN/APX100(V), 8 namierników OA-8697 A/ARD, 8 odbiorników nawigacyjnych AN/ARN-118(V), 8 odbiorników AN/ARN-146, 16 wskaźników IP-1544A/ASQ-200 (HSVD), 8 radiostacji HF AN/ARC-174A (V)2 i 16 radiostacji UHF AN/ARC182(V).

Dla śmigłowców zakupiono też uzbrojenie, w postaci 8 12,7-mm km GAU-16 i 8 7,62-mm km M-60D/M-240. Izraelskie SH-60F zostaną wyposażone także w wewnętrzne (8) i dodatkowe (16) zbiorniki paliwa. Całkowity koszt w/w wyposażenia i uzbrojenia to 300 mln USD (1,21 mld zł).

Amerykanie zagwarantują dostawę części zamiennych, wyposażenia do prób, dokumentacji technicznej i transport śmigłowców do kraju odbiorcy. Rząd USA zapewni na miejscu wsparcie techniczne i logistyczne.

Wiropłaty będą bazować na pokładach 4 nowych korwet rakietowych, typu Sa’ar 6, których projekt będzie oparty na niemieckich jednostkach typu Braunschweig (K 130, Izrael kupił niemieckie korwety, 2015-05-12). Do ich zadań należeć będzie ochrona złoża gazu ziemnego Lewiatan na M. Śródziemnym. Jest to jedno z największych złóż gazu na świecie odkrytych w ostatniej dekadzie. Jego zasoby szacowane są na ok. 1 bln m3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.