Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

easyJet i Amadeus kontynuują współpracę

Lotnictwo cywilne, 24 sierpnia 2016

Linie lotnicze easyJet i Amadeus ogłosiły przedłużenie długofalowego partnerstwa, zapewniającego użytkownikom rozwiązań technologicznych Amadeus stały dostęp do szerokiej oferty taryf przewoźnika.

W siatce połączeń easyJet znajduje się ponad 100 kierunków / Zdjęcie: easyJet

Anonsowany dziś kontrakt wspiera strategię wzrostu easyJet, zakładającą rozwój w segmencie podróży służbowych i zapewnienie klientom łatwego dostępu do gamy produktów przyjaznych dla biznesu, takich jak taryfy Inclusive i Flexi. Współpraca easyJet i Amadeus trwa od 2007 (Nowe trasy easyJet z Krakowa, 2016-07-14).

W kolejnych latach easyJet został przewoźnikiem pilotującym innowacyjną funkcję light ticketing, pozwalającą biurom podróży rezerwować usługi easyJet w taki sam sposób, jak innych linii, podczas gdy przewoźnik łączył się z Amadeus w technologii XML. easyJet będzie kontynuował sprzedaż swojej gamy produktów i miejsc z wykorzystaniem tej technologii. Amadeus na przestrzeni lat odegrał również znaczącą rolę we wspieraniu wzrostu rezerwacji easyJet poprzez swój system GDS.

easyJet był jedną z pierwszych niskokosztowych linii lotniczych, która udostępniła swoją ofertę biurom podróży w pośrednim kanale sprzedaży. Kontynuacja naszej współpracy z Amadeus jest dla nas kwestią priorytetową, przy jednoczesnym wykorzystaniu technologii light ticketing i kluczowych produktów, jak taryfy biznesowe. Około 20% pasażerów easyJet podróżuje w celach biznesowych, dlatego chcemy dalej realizować strategię rozpoczętą w 2010, zwiększającą nasze zorientowanie na ten segment rynku – powiedział Anthony Drury, szef działu Biznes w easyJet.

Decius Valmorbida, wiceprezes ds. dystrybucji i marketingu w Amadeus skomentował przedłużenie umowy: easyJet i Amadeus osiągnęły znaczące sukcesy podczas dotychczasowej, 9-letniej współpracy i cieszymy się, że będziemy mieli szansę ją kontynuować. easyJet skorzystał z naszej szerokiej sieci partnerów biznesowych, w tym korporacji i biur podróży, oraz z naszego dotarcia rynkowego, rozwijając usługi w sektorze podróży biznesowych. Wspólnie wsparliśmy rozwój i wdrożenie nowych inicjatyw i innowacyjnych, unikalnych technologii. Branża turystyczna nieustannie ewoluuje, dlatego chętnie współpracujemy z partnerami, takimi jak easyJet, którzy myślą przyszłościowo.

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla światowej branży turystycznej i lotniczej. Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi itd.), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (korporacje, jak i spółki zarządzające podróżami).

Amadeus zatrudnia około 13 tys. pracowników na całym świecie, w placówkach w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny) oraz w 71 lokalnych organizacjach handlowych na całym świecie. Amadeus współpracuje z ponad 90 przewoźnikami niskokosztowymi i hybrydowymi, oferując 80% wszystkich miejsc dostępnych na świecie w liniach tego typu. W pierwszej połowie 2016 rezerwacje w tym segmencie wzrosły w systemie Amadeus o 17% rok do roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.