Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letni rozkład lotów z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 30 marca 2016

We wprowadzonym 27 marca letnim rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice znalazło się 70 połączeń regularnych realizowanych przez 21 linii lotniczych i 10 tras czarterowych.

W sezonie letnim z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice w regularnych lotach rozkładowych będzie operować 21 przewoźników wykonujących loty na 70 trasach / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Nowościami tegorocznego letniego rozkładu są regularne rejsy do: Paryża (Air France), Kopenhagi (SAS, SAS wracają do Krakowa, 2015-10-10), Madrytu (Iberia,Powrót Iberii do Krakowa, 2015-12-23), Mediolanu (easyJet, easyJet uruchomi loty z Krakowa do Mediolanu, 2015-11-06), Aten (Aegean, Aegean wchodzą do Krakowa, 2015-11-02), Manchesteru (Jet2.com, Z jet2.com z Krakowa do Manchesteru, 2015-06-09) i Bristolu (Ryanair). Dodatkowo w siatce połączeń pozostają, uruchomione w sezonie zimowym 2015/2016, loty na Teneryfę i Gran Canarię (Ryanair, Z Ryanairem na Kanary, 2015-05-07) oraz do Olsztyna (Sprint Air, Z Szyman do Berlina i Krakowa, 2015-10-30).

W porównaniu z poprzednim okresem letnim liczba połączeń wzrosła o 9. Do rozkładu powróciły rejsy sezonowe: do Malagi, Cagliari, Kos, Pafos, Palma de Mallorca, Pizy i Trapani (Ryanair); do Rzymu (Alitalia); Stuttgartu (Eurowings, dawniej Germanwings); Barcelony (Vueling) i Gdańska (PLL LOT). Na tej ostatniej trasie zimą operował Ryanair, który utrzymał połączenie również na lato. Nie zostaną natomiast wznowione przez Ryanaira rejsy do Ovdy w Izraelu, które zostały zainaugurowane w ubiegłym roku (Loty z Krakowa do Izraela, 2015-07-07).

Poza wprowadzeniem nowych tras, w sezonie letnim część przewoźników zwiększy częstotliwość rejsów na 11 dotychczasowych kierunkach. Wśród nich znalazły się połączenia zainaugurowane przez linie lotnicze, które rozpoczęły loty do Krakowa w ubiegłym roku. British Airways oferuje codzienne połączenia do Londynu-Heathrow, podobnie Swiss do Zurychu (Częstsze loty Swiss , 2015-11-11), a KLM wykonuje dwa rejsy dziennie do Amsterdamu. Częstsze loty na wybranych trasach wprowadziły też m.in. Lufthansa, która uruchomiła dodatkowy, czwarty rejs w ciągu dnia do Monachium (realizowany codziennie z wyjątkiem niedziel), Ryanair, który zwiększył częstotliwość lotów do Alicante, East Midlands i Londynu-Stansted oraz easyJet, który wprowadził dodatkowe loty na lotniska Paryż-Charles de Gaulle i Londyn-Gatwick.

– Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice kontynuuje politykę budowania zrównoważonej siatki połączeń. Od ubiegłego roku szczególnie szybko rośnie oferta przewoźników skierowana do klientów biznesowych. Silna pozycja stolicy Małopolski na rynku inwestycji outsourcingowych oraz na rynku spotkań ma z pewnością duży wpływ na rozwój tego typu połączeń – powiedział Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków –Balice.

Poza lotami rozkładowymi, wakacyjne loty czarterowe dla biur podróży mają być realizowane na 10 trasach do: Heraklionu, Korfu, Chanii, Zakynthos i Rodos w Grecji, Antalyi w Turcji, Burgas i Warny w Bułgarii, Fuerteventury na Wyspach Kanaryjskich i Palermo we Włoszech. Rejsy te mają obsługiwać Pegasus Airlines, Small Planet Airlines, Enter Air i Travel Service. Trzy ostatnie trasy czarterowe znalazły się w siatce połączeń z krakowskiego lotniska po raz pierwszy.

W sezonie letnim z Kraków Airport będzie operować 21 przewoźników wykonujących regularne rejsy rozkładowe: Airberlin, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Eurowings (dawniej Germanwings) Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, Sprint Air, SWISS International Air Lines, Vueling, w tym cztery nowe tradycyjne linie lotnicze: Aegean, SAS, Iberia i Air France.

Letnia siatka połączeń będzie obowiązywać do 29 października 2016. Według szacunków władz Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice w 2016 na lotnisku zostanie odprawione 4,6 mln pasażerów, nie wliczając w to ruchu związanego z mającymi się odbyć w Krakowie w końcu lipca Światowymi Dniami Młodzieży.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.