Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe trasy easyJet z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 14 lipca 2016

W środę, 13 lipca 2016, easyJet ogłosił, uruchomienie w sezonie zimowym 4 nowych tras z Krakowa. Od początku listopada przewoźnik ten ma rozpocząć całoroczne loty z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice do Wenecji, Neapolu, Manchesteru i Genewy.

Linie EasyJet od początku listopada 2016 mają rozpocząć loty z Krakowa do Wenecji, Neapolu, Manchesteru i Genewy. Bilety nowe trasy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Rejsy do Wenecji i Manchesteru mają rozpocząć się 1 listopada 2016 i być realizowane 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Tego samego dnia ma zostać zainaugurowane połączenie do Genewy. Loty na tej trasie mają odbywać się 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Dzień później, 2 listopada, ma ruszyć trasa do Neapolu, która ma być obsługiwana 2 razy w tygodniu: w środy i soboty.

To duże wzmocnienie oferty Kraków Airport. Wśród czterech zapowiedzianych nowości, aż trzy to zupełnie nowe kierunki z krakowskiego lotniska. Wierzymy, że nowe trasy mają znaczący potencjał, zarówno w segmencie turystycznym jak i biznesowym. Cieszymy się, że jako jedyne lotnisko w Polsce od ponad 10 lat mamy w Krakowie przewoźnika z tak bogatą ofertą w konkurencyjnych cenach – powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Obecnie easyJet operuje na 10 trasach z Krakowa do: Belfastu, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu- Gatwick, Paryża-Charles de Gaulle, Bazylei, Mediolanu-Malpensay, Hamburga i Lyonu (Letni rozkład lotów z Krakowa, 2016-03-30).

Aktualnie flota linii składa się z ponad 230 Airbusów A319 i A320 (36 Airbusów dla easyJet, 2015-11-18), obsługujących ponad 800 tras pomiędzy 130 lotniskami w 31 krajach. Samoloty easyJet operują z portów lotniczych, do których 300 milionów Europejczyków może dojechać w ciągu godziny. Rocznie linia przewozi ponad 70 milionów pasażerów, w tym 12 milionów podróżujących w celach biznesowych.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.