Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Beryli w 2016

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 sierpnia 2016

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął negocjacje w sprawie dostaw jeszcze w tym roku 3,2 tys. karabinków wz. 96C Beryl i subkarabinków wz. 96C Mini Beryl.

W 2016 ma miejsce bezprecedensowe zwiększenie zakupów karabinków Beryl i subkarabinków Mini Beryl. Jest to związane z powstaniem Wojsk Obrony Terytorialnej, ale też niewielką liczbą karabinków AK/AKM pozostałych w zapasie nienaruszalnym / Zdjęcie: Patryk Cieliński, MON

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało się w bieżącym roku na znaczne zwiększenie zakupów indywidualnej broni strzeleckiej dla Wojska Polskiego. Jest to głównie związane z tworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej. Dlatego w maju podpisano z Łucznikiem czteroletnią umowę (2016-2019) o wartości 156,1 mln zł na dostawy 16,6 tys. karabinków wz. 96C i 8,4 tys. subkarabinków wz. 96C (Beryle i Mini Beryle za 156 mln zł, 2016-05-25).

Tym bardziej zaskakująca jest informacja o rozpoczęciu przez Inspektorat Uzbrojenia negocjacji z Fabryką Broni w sprawie zakupu kolejnej partii Beryli i Mini Beryli do amunicji 5,56 mm x 45 NATO. Dostawy mają objąć 3.034 karabinków wz. 96C Beryl i 209 subkarabinków wz. 96C Mini Beryl, a szacowana przez RAPORT-wto wartość tej umowy przekroczy 19 mln zł.

Inspektorat Uzbrojenia uzasadnia wybór postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki koniecznością zabezpieczenia etatowych potrzeb pododdziałów Sił Zbrojnych RP i realizacją procesu wymiany nieperspektywicznych konstrukcji rodziny AK do amunicji 7,62 mm x 39 na karabinki automatyczne kalibru 5,56 mm, kompatybilne z amunicją stosowaną w pozostałych armiach NATO.

Nieco wcześniej w tym roku pierwszą, niewielką partię karabinków wz. 96C Beryl zakupiła też Straż Graniczna. Po raz pierwszy publicznie broń w rękach funkcjonariuszy SG prezentowano podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podobnie, jak w Wojsku Polskim, tak i w Straży Granicznej konstrukcje do amunicji 5,56 mm x 45 zastępują starszej generacji broń do naboju 7,62 mm x 39.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.