Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy amfibijne Havoca

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 kwietnia 2013

Lockheed Martin poinformował o zakończonych testach zdolności amfibijnych transportera Havoc. Pojazd bierze udział w realizowanym przez Korpus Piechoty Morskiej (USMC) programie Marine Personnel Carrier (MPC).

Havoc 8x8 podczas testów zdolności amfibijnych na terenie Marine Corps Base Camp Pendleton w Kalifornii / Zdjęcie: Lockheed Martin

Próby zostały przeprowadzone na terenie ośrodka szkoleniowego w Marine Corps Base Camp Pendleton w Kalifornii. W ich trakcie sprawdzane były właściwości amfibijne pojazdu, w tym m.in. szczelność kabiny.

Havoc (odmiana AMV 8x8) wykazał się m.in. dobrą pływalnością, pomimo operowania z maksymalnym obciążeniem oraz przy różnym stanie morza. Wykazano także całkowitą szczelność kabiny, spełniając tym samym jeden z głównych wymogów komisji USMC.

Realizowane w ostatnim czasie testy były kolejnym etapem oceny potencjału operacyjnego Havoca (TTesty Havoca, 2012-08-19). Są one kluczowym wymogiem stawianym pojazdom biorącym udział w programie MPC. Jego realizacja ma wyłonić zwycięzcę przetargu USMC na dostawę 579 pływających, kołowych transporterów opancerzonych (Dwóch liderów w rywalizacji na MPC, 2012-11-20).

Poza produktem Lockheed Martina i współpracującej z nim fińskiej Patria Land Systems, w rywalizacji o przyszły kontrakt bierze też udział m.in. SUPERAV 8x8 zespołu BAE Systems USA/IVECO (Premiera SUPERAV 8x8 w Brnie, 2009-05-10) oraz TERREX 8x8 oferowany przez Science Applications International Corporation (SAIC) zblokowaną z ST Kinetics z Singapuru (Terrex w linii, 2009-09-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.