Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irakijczycy przeszkoleni

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 października 2016

Kolejna grupa irackich żołnierzy została przeszkolona przez instruktorów wojskowych z Antypodów.

W Camp Taji iraccy żołnierze przygotowywani są do walki z bojówkarzami organizacji islamistycznych, które od ponad 2 lat okupują północno-zachodnią część kraju / Zdjęcie: MO Australii

W ostatnich tygodniach gruntowne przeszkolenie przeszło ok. 3 tys. żołnierzy z brygad 75. i 76., wchodzących w skład 16. dywizji wojsk lądowych Iraku. Kursy przeprowadzono w Camp Taji na północ od Bagdadu. Program szkoleniowy opracowali i zrealizowali instruktorzy wojskowi z Australii i Nowej Zelandii (Rotacja australijskich szkoleniowców, 2016-06-07).

W trakcie szkolenia iraccy żołnierze zapoznali się m.in. z zasadami działania na asymetrycznym polu walki. Zdobyli też umiejętności czytania mapy, udzielania pomocy medycznej rannym, czy współpracy z lokalną ludnością podczas starć z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych. Przygotowano ich również do prowadzenia misji EOD / IED (usuwania amunicji wybuchowej i improwizowanych ładunków wybuchowych, Udana misja szkoleniowa Nowej Zelandii).

Pierwsza grupa instruktorów wojskowych z Antypodów dotarła do Iraku wiosną 2015 (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). Dotąd udało się im przeszkolić ponad 12 tys. irackich żołnierzy. Część z nich weźmie udział w przygotowywanej ofensywie na Mosul, który od ponad 2 lat pozostaje w rękach bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.