Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie libijskich marynarzy

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 października 2016

Siły morskie Unii Europejskiej rozpoczęły szkolenie pierwszej grupy libijskich marynarzy.

Państwa Unii Europejskiej dążą do ustabilizowania sytuacji wewnętrznej w Libii poprzez, m.in. odcięcie walczących stron od dopływu nowego uzbrojenia. Kluczem do realizacji tego celu ma być odbudowa zdolności operacyjnych libijskiej marynarki wojennej i straży wybrzeża. W dłuższej perspektywie pozwoli to również zahamować napływ nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy / Zdjęcie: ESDZ

Wyselekcjonowana grupa 78 libijskich marynarzy i funkcjonariuszy straży wybrzeża rozpoczęła szkolenie zorganizowane przez wielonarodowe siły morskie EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean, UE przeszkoli libijskich marynarzy, 2016-08-26). W pierwszym etapie kurs prowadzony jest na pokładach 2 jednostek, udostępnionych przez państwa UE. Szkolenie obejmuje m.in. zapoznanie się z prawnymi aspektami walki z handlem ludźmi i przemytem uzbrojenia.

W kolejnych etapach Libijczycy będą ćwiczyli na lądzie w ośrodkach szkoleniowych jednego z państw członkowskich UE lub też bezpośrednio na terenie Libii. Ostatnia część kursu realizowana będzie na libijskich okrętach patrolowych i łodziach motorowych.

Celem szkolenia jest podniesienie zdolności libijskich sił morskich do kontroli i ochrony własnego morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Libijczycy mają też odgrywać większą rolę w walce z przemytnikami, umożliwiającymi Afrykanom dotarcie do Europy (Koniec misji HMS Diamond, 2016-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.