Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lepsze zdolności Patriota

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 listopada 2016

Nieujawniony użytkownik zestawów OP Patriot zawarł z Raytheonem kontrakt dotyczący polepszenia ich zdolności. Wartość umowy to 225 mln USD.

Ogółem 13 państw partnerskich systemu Patriot przeznaczyło, od grudnia 2014, ponad 7,2 mld USD na zakup i modernizację zestawów tego typu. 5 państw użyło Patriotów bojowo / Zdjęcie: US Army

Nieujawnione państwo z grupy 13 użytkowników zestawu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot przyznało Raytheonowi, w ramach bezpośredniej sprzedaży komercyjnej (DCS) kontrakt wartości 225 mln USD 934 mln zł). Umowa, zawarta 19 października, dotyczy polepszenia zdolności zestawu OP.

Pozyskanie dodatkowych zdolności pozwoli naszemu klientowi skuteczniej bronić się przed ewoluującymi zagrożeniami w postaci taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących i nieprzyjacielskich samolotów – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes Raytheona ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Kontrakt przyznano niespełna 45 dni po tym, jak Polska oficjalnie wystosowała prośbę o ofertę  na zakup Patriotów do rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki (Stunner w ofercie Raytheona dla Polski, 2016-09-07, Minister wskazuje na Patrioty, 2016-09-06). Natomiast Holandia przyznała Raytheonowi kontrakt na modernizację używanych przez nią zestawów, przez wyposażenie w unowocześniony interfejs użytkownika stanowiska operatorów. W 2014 dwie holenderskie baterie Patriotów zakończyły dwuletnią misję w Turcji, gdzie pomagały bronić tego kraju przez rakietami balistycznymi (Wstępna zdolność operacyjna PAC-3 MSE, 2016-08-17, Modernizacja kuwejckich Patriotów, 2016-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.