Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz możliwości Spike SR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 grudnia 2016

W Izraelu przeprowadzono pokaz możliwości ppk Spike SR, przeznaczony dla przedstawicieli zagranicznych sił zbrojnych.

Spike SR jest bronią wsparcia piechoty na szczeblu plutonu lub kompanii / Zdjęcie: Rafael

Izraelski Rafael poinformował, że w listopadzie po raz pierwszy zrealizował pokaz możliwości przeciwpancernego pocisku kierowanego Spike Short Range (bliskiego zasięgu) dla przedstawicieli zagranicznych sił zbrojnych. Wzięli w nim udział wojskowi z ok. 15 krajów, m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Polski (Javelin dla OT?, 2016-11-25), Szwajcarii i Szwecji.

Podczas prezentacji Spike SR był odpalany do celów stacjonarnych i ruchomych, znajdujących się w odległości 150-1500 m.

Spike SR został skonstruowany jako broń wsparcia piechoty na szczeblu plutonu lub kompanii. Jego minimalny zasięg to 50 m. Według producenta w konstrukcji silnika zastosowano rozwiązania zapewniające zmniejszenie poziomu emisji w paśmie podczerwieni. Pocisk ma też znacznie mniejsze gabaryty i masę (razem z zasobnikiem i urządzeniami celowniczymi ok. 10 kg) w porównaniu z konkurencją, dzięki czemu może być przenoszony przez żołnierzy na większe odległości.

Dwustopniowa głowica bojowa daje Spike SR większą zdolność przebicia. Nowoczesne urządzenia śledzące pozwalają na zwalczanie bardzo małych celów niezależnie od pory doby.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.