Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estonia odbiera Javeliny

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 marca 2016

Estońskie siły zbrojne odebrały kolejną transzę przeciwpancernych pocisków kierowanych FGM-148 Javelin.

Wkrótce estońscy żołnierze rozpoczną eksploatację nowych ppk Javelin / Zdjęcie: MO Estonii

Przed kilkoma dniami USA przekazały Estończykom 2. transzę ppk FGM-148 Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym zestawami ćwiczebnymi i wyrzutniami (Command Launch Unit). W zestawie znalazł się również pakiet części zamiennych i narzędzi niezbędnych do dokonywania doraźnych napraw, a także dokumentacja techniczna i materiały szkoleniowe.

Wartość zamówionego przez Tallin uzbrojenia wynosi 33 mln USD (124 mln zł). Sprzęt sfinansowano ze środków amerykańskiego rządowego programu ERI (European Reassurance Initiative). Umowę o zakupie Javelinów zawarto pod koniec 2014 (Estonia kupuje Javeliny, 2014-11-19).

Od kilku lat władze Estonii zwiększają środki przeznaczane na obronność (Estonia zwiększa budżet obronny, 2015-12-11). Tegoroczny budżet resortu obrony jest większy o ok. 9% od poprzedniego i odpowiada 2,07% PKB. W 2022 wydatki ministerstwa mają przekroczyć 600 mln euro (2,6 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.