Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estonia zwiększa budżet obronny

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 grudnia 2015

Przyszłoroczne wydatki obronne Estonii wzrosną o 9%.

Dodatkowe środki finansowe w budżecie estońskiego ministerstwa obrony pozwolą sfinansować kupno ex-holenderskich bwp CV9035NL i ppk Javelin / Zdjęcie: MO Estonii

Parlament Estonii zatwierdził przyszłoroczny budżet państwa. Podczas debaty parlamentarnej dużo uwagi poświęcono kwestii finansowania wysiłków obronnych, w tym zakupu nowego uzbrojenia i przygotowania infrastruktury do goszczenia zachodnich wojsk na estońskim terytorium. Ostatecznie parlamentarzyści zadecydowali o zwiększeniu wydatków ministerstwa obrony do 451 mln euro (1,9 mld zł), co odpowiada 2,07% PKB.

Oznacza to, że w 2016 Estonia przeznaczy na obronność o 37,1 mln euro (161 mln zł) więcej niż w br. Aż 11 mln euro (47,8 mln zł) zostanie spożytkowanych na rozbudowę infrastruktury wojskowej. Sporo środków pochłonie również kontynuacja programów zakupowych, w tym planów nabycia 44 ex-holenderskich bojowych wozów piechoty CV9035NL i co najmniej 350 przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin (Estończycy trenują na CV90, 2015-02-20; Estonia kupuje Javeliny, 2014-11-19).

Wiosną 2014 Tallinn zapowiedział zwiększenie budżetu obronnego państwa o ponad 66% do 2022. Na początku przyszłej dekady wydatki resortu obrony mają przekroczyć 600 mln euro (2,6 mld zł, Estonia podwaja budżet obronny, 2014-04-09). Zapowiedź estońskiego rządu była reakcją na pogorszenie się sytuacji bezpieczeństwa w tej części Europy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.