Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa zamawia Javeliny

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 grudnia 2015

Waszyngton sprzeda Litwie ponad 200 ppk Javelin.

Litewskie siły zbrojne nabędą ponad 200 ppk FGM-148 Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym. Koszt zakupu uzbrojenia oblicza się na 55 mln USD / Zdjęcie: USMC

DSCA przesłała do Kongresu USA wniosek o wydanie zgody na sprzedaż Litwie 220 przeciwpancernych pocisków kierowanych FGM-148 Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym 10 pociskami przeznaczonymi do testów w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki i 74 wyrzutniami CLU (Command Launch Unit). W skład zestawu wejdzie również pakiet części zamiennych i narzędzi niezbędnych do dokonywania doraźnych napraw, a także dokumentacja techniczna i materiały szkoleniowe. Wartość potencjalnego kontraktu obliczana jest na 55 mln USD (214,9 mln zł).

Produkcja i dostawa zestawów rakietowych zostanie zlecona spółce joint-venture Raytheona i Lockheed Martina. Uzbrojenie będzie wytwarzane na terenie USA. Porozumienie nie zakłada opcji offsetu.

Zakup ppk FGM-148 Javelin jest kolejnym etapem programu zbrojeniowego Litwy (Litwa stawia na obronę , 2015-10-05). Przed 2 tygodniami Wilno zapowiedziało kupno 88 wozów bojowych GTK Boxer 8x8 niemiecko-holenderskiej spółki Artec GmbH (Litwa wybiera Boxery, 2015-12-11). Ponadto Litwini pozyskają również 21 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000 (Litwini zapoznają się z obsługą PzH 2000, 2015-11-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra