Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozwój programu Kalvari

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 stycznia 2017

W styczniu w Indiach zwodowany zostanie 2. okręt podwodny typu Kalvari, przyszły INS Khanderi.

W 1. kw. br. do służby przyjęty zostanie okręt podwodny INS Kalvari, typu Kalvari. Odbędzie się również ceremonia wodowania drugiej z jednostek tego typoszeregu, INS Khanderi / Zdjęcie: MO Indii

W stoczni Mazagon Dock Ltd. (MDL) w Bombaju trwają przygotowania do wodowania okrętu podwodnego INS Khanderi (S51), typu Kalvari. Ceremonia zostanie zorganizowana w styczniu. Udział wezmą w niej przedstawiciele dowództwa Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii). Następnie okręt przejdzie prace wykończeniowe, w trakcie których zamontowane zostanie kluczowe wyposażenie pokładowe. Niedługo potem rozpoczną się próby morskie jednostki.

W marcu do służby zostanie przyjęty pierwszy z okrętów podwodnych typu Kalvari, INS Kalvari (S50). W ostatnich miesiącach OP przechodził serię testów morskich, podczas których sprawdzono funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, modułów nawigacji satelitarnej i układów łączności, a także uzbrojenia i systemu samoobrony (Ostatni etap testów INS Kalvari, 2016-08-26).

W najbliższych latach marynarka wojenna Indii pozyska co najmniej 6 okrętów podwodnych typu Kalvarii. Dwa z nich zostaną wyposażone w napęd niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP). Okręty powstają w oparciu o projekt jednostek typu Scorpène opracowany przez DCNS. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.