Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DCI przeszkoli załogę INS Kalvari

Marynarka wojenna, 26 czerwca 2015

Francuska Défense Conseil International zawarła porozumienie z indyjską stocznią Mazagon Docks Ltd. w sprawie szkolenia załóg pierwszych dwóch konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène).

We wrześniu rozpocznie się szkolenie pierwszych załóg indyjskich OP typu Kalvari (Scorpène). Program szkoleniowy potrwa 22 miesiąca. Przeszkolenie przejdzie 72 oficerów i marynarzy, a także instruktorzy / Zdjęcie: MO Indii

DCI przeszkoli 100 indyjskich marynarzy i instruktorów wojskowych. Program szkoleniowy rozpocznie się 1 września i potrwa 22 miesiące. Zostanie zrealizowany m.in. w Bombaju oraz innych ośrodkach wojskowych w kraju. Francuska DCI przygotuje do służby kompletne załogi pierwszych dwóch OP typu Kalvari, które w najbliższych latach trafią do Bhāratīya Nau Senā  (marynarki wojennej Indii, INS Kalvari coraz bliżej, 2015-04-07).

W najbliższych tygodniach do Indii uda się grupa 9 francuskich instruktorów wojskowych, którzy przygotują i przeprowadzą pierwszy etap szkolenia. Cały program zostanie podzielony na część teoretyczną, realizowaną m.in. przy użyciu symulatorów, jak i praktyczną. Ćwiczenia prowadzone będą na pierwszych indyjskich Scorpène, zarówno w dokach bazy morskiej BNS w Bombaju, jak i na otwartym morzu.

Pierwszy z indyjskich OP typu Kalvari, INS Kalvari, rozpocznie latem wielomiesięczne testy morskie. Okręt zostanie przyjęty do służby jesienią 2016. Pozostałe jednostki dołączą do niego do 2020. Scorpène będą przekazywane najprawdopodobniej bez podstawowego uzbrojenia. Indie w dalszym ciągu nie podjęły bowiem decyzji w sprawie zakupu 98 ciężkich torped Black Shark włoskiej spółki Whitehead Alenia Sistemi Subacquei (WASS). Władze Indii umieściły producenta z Półwyspu Apenińskiego na czarnej liście zakupowej ministerstwa obrony (Bezbronne indyjskie Scorpene, 2015-06-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.