Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie rezygnują z torped Black Shark

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 30 maja 2016

Ministerstwo obrony Indii zrezygnowało z zakupu ciężkich torped Black Shark włoskiej grupy Finmeccanica-Leonardo, które miały stanowić uzbrojenie serii konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Scorpène.

Rezygnacja z zakupu blisko 100 ciężkich torped Black Shark od Finmeccaniki-Leonardo oznacza, że w pierwszych latach służby indyjskie okręty podwodne typu Kalvari będą pozbawione głównego uzbrojenia / Zdjęcie: Leonardo-Finmeccanica

Według indyjskich mediów, powołujących się na źródła w resorcie obrony, rząd Narendry Modiego zrezygnował z zakupu 98 ciężkich torped Black Shark, produkowanych przez włoską grupę zbrojeniową Leonardo-Finmeccanica. Decyzja władz jest pokłosiem skandalu korupcyjnego związanego z zakupem 12 śmigłowców AW101, przeznaczonych do transportu najważniejszych osób w państwie (Indyjskie OP bez uzbrojenia, 2015-10-22; Indie wstrzymują przetargi z Finmeccanicą, 2014-08-07).

Torpedy Black Shark miały wejść do uzbrojenia serii konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène), budowanych przez rodzimą stocznię Mazagon Dock Ltd. (MDL) z Bombaju na zlecenie Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii). Według informatorów indyjskich mediów obecnie rząd Modiego rozpatruje dwa alternatywne rozwiązania: rozpisanie nowego przetargu na uzbrojenie, z udziału w którym wykluczone zostanie Finmeccanica-Leonardo lub też zawarcie umowy międzyrządowej w sprawie pozyskania konkretnego typu torped, np. SeaHake mod4 niemieckiego Atlas Elektronik (Atlas Elektronik zamiast WASS?, 2014-02-18).

Marynarka wojenna Indii wprowadzi do służby co najmniej 6 OP typu Kalvari (Scorpène, Parrikar potwierdza zakup dodatkowych Scorpene, 2016-03-16). Obecnie pierwszy z okrętów, INS Kalvari (50), przechodzi serię testów morskich (Testy INS Kalvari, 2016-05-02). Jednostka powinna znaleźć się w linii pod koniec br. Ostatnia z nich zostanie odebrana na początku lat 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.