Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy INS Kalvari

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 maja 2016

Indyjski okręt podwodny INS Kalvari odbył wczoraj pierwszą serię testów morskich.

INS Kalvari podczas zeszłorocznej ceremonii wodowania. Okręt powinien znaleźć się w linii do końca 2016 / Zdjęcie: MO Indii

Wczoraj ok. 10:00 czasu miejscowego okręt podwodny INS Kalvari (50), typu Kalvari, opuścił stocznię MDL (Mazagon Dock Limited) w Bombaju i wyszedł na wody Oceanu Indyjskiego. Przez następne godziny jednostka poddawana była serii testów morskich, które miały ocenić funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, a taże łączności radiowej. INS Kalvari powrócił do stoczni MDL wieczorem tego samego dnia.

INS Kalvari jest pierwszym z serii 6 konwencjonalnych OP typu Kalvari, budowanych przez MDL dla Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii). Jesienią 2015 jednostka została zwodowana w Bombaju. Od tego czasu okręt poddawany był pracom wykończeniowym, a także testom prowadzonym w basenie portowym. INS Kalvari powinien wejść do służby do końca br (DCI przeszkoli załogę INS Kalvari, 2015-06-26).

Konwencjonalne OP typu Kalvari budowane są w ramach programu P-75 (Project 75). Konstrukcję okrętów oparto na projekcie diesel-elektrycznych jednostek typu Scorpène, opracowanym przez DCNS. Zakłada się, że BNS odbierze co najmniej 6 okrętów tego typu. Obecnie w indyjskim ministerstwie obrony trwają prace nad zmianą założeń programu P-75, tak aby zwiększyć liczbę zamawianych jednostek (Parrikar potwierdza zakup dodatkowych Scorpene, 2016-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.