Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Scorpene dla Indii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 grudnia 2015

Indie mogą złożyć zamówienie na 6 dodatkowych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène).

Indie są coraz bardziej skłonne do zakupu dodatkowych konwencjonalnych OP typu Kalvari (Scorpène). Okręty zostaną kupione w ramach wykorzystania opcji pierwotnego porozumienia, które zakładało budowę 6 takich jednostek / Zdjęcie: MO Indii

Na początku przyszłego roku prezydent Francji, Francois Hollande, uda się do Indii z roboczą wizytą. Jednym z celów spotkania z premierem Narendrą Modim będzie zawarcie porozumienia o zakupie dodatkowych konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Kalvari (Scorpène). Lokalne media spekulują, że Indie mogą zdecydować się na kupno nawet 6 OP (Indie chcą więcej Scorpene, 2015-10-07).

Obecnie Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) oczekuje dostawy 6 OP typu Kalvari, zamówionych w połowie minionej dekady. Okręty powstają w stoczni MDL (Mazagon Dock Ltd.) z Bombaju. Przed kilkoma tygodniami pierwsza z jednostek, INS Kalvari (S50), rozpoczęła wielomiesięczne testy morskie. Próby pozwolą na ocenę pracy urządzeń pokładowych, w tym siłowni okrętowej, układów obserwacji i analizy otoczenia i elementów uzbrojenia. Okręt powinien trafić do BNS w 2. połowie przyszłego roku. Ostatnia z jednostek zostanie przekazana odbiorcy najprawdopodobniej na początku lat 2020.

Według części komentatorów decyzja o kupnie dodatkowych OP typu Kalvari jest pokłosiem problemów z realizacją innego programu zakupowego BNS, P-75I (Project 75India). W jego ramach Indie pozyskają serię 6 konwencjonalnych OP wyposażonych m.in. w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP) i zdolnych do odpalania pocisków manewrujących BrahMos (U218 dla Indii, 2015-12-14). W uruchomieniu przetargu przeszkadza ciągła zmiana wymogów technicznych stawianych producentom, co zmusiło rząd w New Delhi do sięgnięcia po rozwiązania przejściowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.