Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Kalvari coraz bliżej

Marynarka wojenna, 07 kwietnia 2015

Pierwszy indyjski konwencjonalny okręt podwodny typu Scorpène opuścił wczoraj suchy dok stoczni MDL w Bombaju. Udział w ceremonii wziął minister obrony Indii, Manohar Parrikar.

Pierwszy indyjski konwencjonalny okręt podwodny typu Scorpène, przyszły INS Kalvari, opuścił suchy dok stoczni Mazagon Dock Ltd. w Bombaju. Wkrótce rozpoczną się jego próby morskie. Okręt wejdzie do służby jesienią 2016 / Zdjęcie: The Straits Times

Pierwszy indyjski OP typu Scorpène, przyszły INS Kalvari (S50), opuścił wczoraj na specjalnej platformie suchy dok stoczni Mazagon Dock Ltd. w Bombaju. Okręt umieszczono w basenie portowym. W najbliższych miesiącach jednostka rozpocznie próby morskie.  

Udział we wczorajszej uroczystości wzięli przedstawiciele władz i sił zbrojnych Indii, w tym minister obrony, Manohar Parrikar oraz dowódca Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), admirał Robin Kumar Dhovan (Dowódca BNS podał się do dymisji, 2014-02-27). Pod koniec marca indyjskie media informowały o pierwszym, próbnym wodowaniu okrętu (Wodowanie pierwszego indyjskiego Scorpene, 2015-03-24). INS Kalvari znajdzie się w wodzie we wrześniu br., po czym rozpocznie próby morskie. Jego wejście do służby zapowiedziano na jesień 2016.  

Program budowy 6 indyjskich konwencjonalnych OP typu Scorpène (P-75) jest już opóźniony o kilka lat. Pierwotny terminarz zakładał rozpoczęcie dostaw okrętów w 2012. Poślizg tłumaczony jest m.in. problemami we współpracy MDL z europejskimi stoczniami DCNS i Navantią, które miały odpowiadać za wsparcie techniczne.  

Kłopoty z dotrzymaniem terminu dostaw nowych OP mogą doprowadzić do wykluczenia MDL z realizacji kolejnego ambitnego programu zakupowego BNS, Project-75I. Jego założeniem jest budowa 6 OP wyposażonych w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP) oraz zdolnych do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących Brahmos (P-75I nie dla MDL, 2015-03-23). Dowództwo marynarki wojennej Indii odradza ministerstwu obrony zlecanie stoczni z Bombaju jakichkolwiek prac związanych z P-75I.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.