Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafael przedstawia Spike LR II

Przemysł zbrojeniowy, 29 maja 2017

Izraelski Rafael poinformował o nowej wersji pocisku Spike, oznaczonej jako LR II.

Światowa premiera ppk Spike LR II będzie miała miejsce podczas czerwcowego salonu lotniczego w Paryżu / Rysunek: Rafael

Najnowsza wersja przeciwpancernego pocisku kierowanego Spike LR II ma masę 12,7 kg. Może być odpalana z dowolnej wyrzutni, przeznaczonej dla pocisków z tej rodziny, zamontowanej na pojeździe, śmigłowcu, jednostce pływającej lub stacjonarnej (naziemnej, Pokaz możliwości Spike SR, 2016-12-28, Izraelskie AH-64 z ppk Spike, 2016-11-10).

Spike LR II może być wyposażony w tandemową kumulacyjną głowicę bojową (której przemijalność jest o 30% większa w porównaniu z poprzednią wersją) lub nową wielozadaniową głowicę, której wybuch jest kontrolowany przez strzelca. Głowica optoelektroniczna Spike LR II zawiera niewymagający chłodzenia czujnik podczerwieni i kolorową kamerę telewizyjną wysokiej rozdzielczości. Ma także zdolność inteligentnego śledzenia celów.

Pocisk przeznaczony jest do zwalczania celów o niskiej sygnaturze cieplnej, stanowiących duże zagrożenie. Integralny układ naprowadzania bezwładnościowego pozwala na zwalczanie za jego pomocą celów w określonej lokalizacji geograficznej, której współrzędne zostały wcześniej wprowadzone.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra