Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne zlecenie na SP 4207

Marynarka wojenna, 13 grudnia 2013

Meksyk zamówił kolejny okręt patrolowy Stan Patrol 4207. Po wprowadzeniu do służby, będzie on piątą jednostką tego typu, użytkowaną przez Secretaría de Marina (marynarkę wojenną Meksyku).

Nowy patrolowiec typu Tenochtitlan będzie nosił nazwę Uxmal, nawiązującą do starożytnego miasta Majów, położonego na półwyspie Jukatan / Zdjęcie: World Maritime News

Zamówienie zostało złożone pod koniec listopada, jednak producent okrętów, holenderska Damen Shipyards Group, poinformował o nim dopiero teraz. Wartość zawartego porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości. Opierając się jednak na doświadczeniach wcześniejszych zleceń (Kolejny Stan Patrol 4207 dla Meksyku, 2013-05-24, Meksyk zamawia kolejny Stan Patrol, 2013-08-26), można szacować ją na około 9 mln USD (27,3 mln PLN).

Podobnie jak wcześniejsze SP 4207, także i ten zostanie zbudowany na terenie zakładów stoczniowych (ASTIMAR 1) Secretaría de Marina w Tampico na wschodzie kraju. Holendrzy będą odpowiadać za dostawę wybranych elementów konstrukcji okrętu, a także nadzór techniczny nad całym przedsięwzięciem.

Przez najbliższe miesiące ASTIMAR 1 będzie zobowiązany do zabezpieczenia bazy materiałowej pod budowę patrolowca. Stępka pod niego ma zostać położona na początku 2014. Po wejściu do służby, dołączy on do 4 zamówionych w przeszłości jednostek tego typu (Tenochtitlan, według nazewnictwa użytkownika), z których dwie, ARM Tenochtitlán (PC331) (na zdjęciu) i ARM Teotihuacán (PC332), znajdują się już w służbie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.