Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk wymienia flotę HMMWV

Wojska lądowe, 03 kwietnia 2014

Wojska lądowe Meksyku otrzymają ponad tysiąc nowych samochodów terenowych rodziny HMMWV.

Zakup HMMWV przez Ejército Mexicano to zaledwie jeden z serii programów modernizacyjnych tego rodzaju sił zbrojnych. Wojska lądowe zamierzają też nabyć za 401 mln MXN (93 mln zł) samochody ciężarowe rodziny Unimog oraz przeznaczyć 118 mln MXN (27,3 mln PLN) na zakup nowych ambulansów / Zdjęcie: Noticaribe

Porozumienie w sprawie zakupu HMMWV, najprawdopodobniej w odmianach M1151 i M1165, miało zostać zawarte z producentem pojazdów, AM General, pod koniec marca. Jego wartość szacowana jest na 2 mld MXN (463,9 mln zł). Pojazdy częściowo tylko zwiększą stan posiadania Ejército Mexicano (wojsk lądowych Meksyku), jako że umożliwią też wycofanie ze służby części wozów eksploatowanych od lat 1990. Porozumienie w tej sprawie ma dotyczyć również 5-letniego wsparcia technicznego, wartego 500 mln MXN (115,9 mln zł).

Zakup przeszło tysiąca nowych HMMWV stanowi element programu modernizacji wyposażenia sił zbrojnych Meksyku. Podobne działania podejmowane są m.in. przez Armada de México (marynarkę wojenną Meksyku), która wprowadza do służby kutry patrolowe typu Stan Patrol 4207 (Wodowanie trzeciego SP 4207, 2014-03-10).

Swój program zakupowy ogłosiły też Fuerza Aérea Mexicana (wojska lotnicze Meksyku). Ten rodzaj sił zbrojnych zamierza nabyć w ciągu najbliższych lat 175 statków powietrznych, w tym: 91 śmigłowców, 81 samolotów oraz 3 bezzałogowe statki latające (Meksyk idzie na zakupy, 2014-01-10).

Zakup nowego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego mieści się w planach władz centralnych zmierzających do podwojenia w najbliższych latach budżetu obronnego, tak by odpowiadał on poziomowi 1% PKB (Meksyk chce podwoić wydatki na obronność, 2014-01-20). W zależności od rodzaju sił zbrojnych, programy modernizacyjne realizowane są w ramach zwiększania potencjału obronnego państwa przed zagrożeniem zewnętrznym lub też wewnętrznym, jak w przypadku Ejército Mexicano, walczących z destabilizującymi kraj kartelami narkotykowymi i borykających się z rosnącymi w siłę lokalnymi oddziałami samoobrony (Meksyk legalizuje Autodefensas, 2014-01-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.