Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie trzeciego SP 4207

Marynarka wojenna, 10 marca 2014

Armada de México (marynarka wojenna Meksyku) zwodowała trzeci kuter patrolowy typu Stan Patrol 4207, Palenque (PC333).

Zwodowany kuter typu Stan Patrol 4207, Palenque (PC333), będzie służył do patrolowania wód morza terytorialnego oraz wyłącznej strefy ekonomicznej Meksyku. Dołączy do 2 okrętów znajdujących się w linii: ARM Tenochtitlán (PC331) i ARM Teotihuacán (PC332) / Zdjęcie: MO Meksyku

Uroczystość wodowania okrętu odbyła się na terenie zakładów stoczniowych (ASTIMAR 1) Armada de México w Tampico na terenie wschodniego stanu Tamaulipas. W tym samym miejscu powstają wszystkie zamawiane w przeszłości meksykańskie SP 4207 (Kolejne zlecenie na SP 4207, 2013-12-13).

Zwodowany w ostatnim czasie Palenque to 3. z meksykańskich kutrów patrolowych omawianego typu. Po jego wejściu do służby, dołączy on do pary obecnie eksploatowanych: ARM Tenochtitlán (PC331) i ARM Teotihuacán (PC332). W przyszłości Armada de México będzie użytkować 5 jednostek SP 4207, które posłużą do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej.

Meksyk jest jednym z największych regionalnych nabywców SP 4207, opracowanych przez holenderską Damen Shipyards Group. W ostatnim czasie informowaliśmy o dużym zamówieniu na kutry patrolowe ze strony Wenezueli (Tuzin kutrów patrolowych dla Wenezueli, 2014-02-28). Na ich zakup zdecydował się także m.in. Honduras (Honduras odbiera drugi SP 4207, 2014-03-05).

Zakup i wprowadzanie do służby SP 4207 to element strategii meksykańskich władz, zmierzającej do podniesienia potencjału bojowego sił zbrojnych, walczących z kartelami narkotykowymi (Meksyk legalizuje Autodefensas, 2014-01-28). W celu powstrzymania postępującej destabilizacji wewnętrznej państwa, Meksykanie zdecydowali się m.in. na podwojenie budżetu obronnego (Meksyk chce podwoić wydatki na obronność, 2014-01-20) oraz zwiększenie wydatków resortu spraw wewnętrznych (Meksyk potraja budżet MSW, 2013-10-17).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.