Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus opracuje GOVSATCOM

Astronautyka, Strategia i polityka, 12 września 2017

Airbus zawarł z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) umowę na stworzenie demonstratora przyszłego programu europejskiej rządowej łączności satelitarnej (GOVSATCOM).

GOVSATCOM ma zapewnić usługi bezpiecznej łączności satelitarnej kluczowym krajom, organizacjom i operatorom z Europy / Zdjęcie: Airbus

Wspierany przez Komisję Europejską, Europejską Agencję Obrony (EDA) i ESA program GOVSATCOM ma zapewnić usługi bezpiecznej łączności satelitarnej kluczowym krajom, organizacjom i operatorom z Europy. Program, który powinien zostać uruchomiony do 2020, idzie w ślady innych ważnych inicjatyw europejskich, takich jak Copernicus, Galileo i EDRS-SpaceDataHighway (Sentinel-5 Precursor w drodze na kosmodrom , 2017-09-01, Technologie kosmiczne Asseco dla ESA, 2017-01-18, Kosmiczna infostrada już działa , 2016-11-26).

Umowa dotyczącą demonstratora będzie obowiązywała przez 2 lata i składa się z dwóch części. Pierwsza przewiduje stworzenie systemu dynamicznego współdzielenia możliwości satelitów. Kluczowy element systemu naziemnego jest oparty na technologii Newtec Dialog opracowanej przez belgijską Newtec i będzie zainstalowany w obiektach Airbusa w Tuluzie. Będzie on obsługiwany przez różne europejskie agencje rządowe i stosowany zwłaszcza w pozaeuropejskich teatrach działań. Kompleksowy demonstrator rozwiązania zilustruje atrakcyjność, elastyczność i prostotę proponowanych usług.

Druga część projektu to badania technologiczne mające na celu ulepszenie Newtec Dialog. Chodzi o to, aby uzyskać jak największe korzyści z połączenia możliwości przyszłej generacji satelitów rządowych, których obszary pokrycia będzie można konfigurować w czasie rzeczywistym. Innowacje te umożliwią użytkownikom mobilnym przełączanie się między wiązkami satelitarnymi, jednocześnie chroniąc poufność łączności.

Umowa dotycząca demonstratora jest następstwem dwóch wcześniejszych studiów projektowych, w których Airbus uczestniczył w l. 2015-2017 z ramienia odpowiednio ESA i EDA. Studia te miały na celu zdefiniowanie i doprecyzowanie potrzeb europejskich użytkowników rządowych oraz ocenę różnych technologii i architektur programu GOVSATCOM, a także korzyści płynących z modelu łączenia i współdzielenia.

Program GOVSATCOM powinien początkowo skupić się na łączeniu i współdzieleniu zdolności łączności oferowanych przez satelity rządowe i komercyjne, które znajdują się już na orbicie. Demonstrator opracowywany przez ESA i Airbusa przygotowuje się do tego pierwszego kroku i jest wspierany również przez EDA, od kiedy 14 krajów unijnych (Austria, Belgia, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Litwa, Luksemburg, Polska, Portugalia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania) i Norwegia zgodziło się w czerwcu 2017 na stworzenie demonstratora łączenia i udostępniania satelitarnych zdolności łączności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.