Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Konsekwencje po wypadku USS John S. McCain

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 października 2017

Dowództwo US Navy poinformowało o zwolnieniu z pełnienia obowiązków dowódcy niszczyciela rakietowego USS John S. McCain i jego zastępcy. Decyzję podjęto w następstwie poważnego wypadku, w którym uczestniczył okręt.

USS John S. McCain jest obecnie w drodze do bazy US Navy w Yokosuce. Na zdjęciu widać część kadłuba, w którą uderzył zbiornikowiec. Zabezpieczono ją, nakładając specjalne poszycie, chroniące wnętrze przed dostaniem się wody / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Joshua Fulton, USN

Dowódca niszczyciela rakietowego USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, Commander Alfredo J. Sanchez i jego zastępca, Cmdr. Jessie L. Sanchez, zostali zwolnieni z zajmowanych stanowisk i oddelegowani do pełnienia innych funkcji. Decyzję podjął dowódca 7. floty US Navy, wiceadmirał Phillip G. Sawyer.

Decyzje kadrowe podjęto w wyniku dochodzenia, które wszczęto w celu wyjaśnienia przyczyn kolizji z udziałem USS John S. McCain, do której doszło w sierpniu nieopodal wybrzeży Singapuru. Obaj oficerowie mieli zaniedbać swoje obowiązki i wykazać się słabymi umiejętnościami dowódczymi, które miały częściowo doprowadzić do wypadku.

USS John S. McCain zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC, z wyniku czego poważnie uszkodzony został kadłub okrętu od strony lewej burty, a śmierć poniosło dziesięciu członków załogi (Opublikowano listę ofiar wypadku DDG 56, 2017-08-28). Amerykańska jednostka zostanie naprawiona w bazie morskiej w Yokosuce (USS John S. McCain w drodze do Yokosuki, 2017-10-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.