Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS John S. McCain w drodze do Yokosuki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 października 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy rozpoczął podróż do bazy morskiej w Yokosuce, gdzie przejdzie naprawę po kolizji, w której uczestniczył w sierpniu.

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain odholowywany z bazy morskiej Changi w Singapurze / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Micah Blechner, USN

USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, zostanie odholowany na wody nieopodal wybrzeży Singapuru, gdzie będzie czekał na niego statek półzanurzalny MV Treasure, na pokładzie którego dotrze do bazy US Navy w japońskiej Yokosuce (Powrót USS Ronald Reagan do Yokosuki, 2017-08-09). Po dotarciu na miejsce niszczyciel rakietowy przejdzie kolejny przegląd techniczny, na podstawie którego opracowany zostanie ostateczny plan naprawy okrętu.

Dowództwo US Navy podjęło decyzję, że USS John S. McCain zostanie naprawiony bezpośrednio w Yokosuce, gdzie mieści się port macierzysty okrętu. Takie rozwiązanie okazało się najkorzystniejsze finansowo i praktyczne. Odesłanie niszczyciela do USA wiązałoby się z dodatkowymi kosztami, a ponadto wymusiło przebazowanie do kraju członków załogi i ich rodzin.

USS John S. McCain pozostaje wyłączony z działan operacyjnych od sierpnia, kiedy uczestniczył w kolizji na morzu. Okręt zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (USS John S. McCain w Changi, 2017-08-22). Do wypadku doszło nieopodal wybrzeży Singapuru.

W wyniku kolizji poważnie uszkodzony został kadłub okrętu od strony lewej burty. W zalanych i częściowo zniszczonych pomieszczeniach, w tym kajutach, zginęło dziesięciu członków załogi niszczyciela (Opublikowano listę ofiar wypadku DDG 56, 2017-08-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.