Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS John S. McCain w Changi

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2017

Uszkodzony wskutek niedawnej kolizji amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain wszedł do Changi Naval Base w Singapurze.

USS John S. McCain pozostanie w bazie Changi przynajmniej do czasu ustalenia stanu technicznego okrętu. Następnie najprawdopodobniej przejdzie do jednej z głównych baz US Navy w regionie, np. w japońskiej Yokosuce, gdzie rozpocznie się jego naprawa / Zdjęcie: Grady T. Fontana, USN

USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, wszedł do bazy morskiej w Singapurze wczoraj w godzinach wieczornych czasu lokalnego. Do Changi Naval Base dotarł również śmigłowcowiec USS America (LHA 6), typu America, na którym zaokrętowana zostanie załoga niszczyciela (Testy przeciwlotnicze USS America, 2017-04-13).

Powrót USS John S. McCain do Changi pozwolil na rozpoczęcie prac związanych z oceną skali zniszczeń powstałych wskutek kolizji niszczyciela z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (Kolizja USS John S. McCain, 2017-08-21). Jak wiadomo w wyniku wypadku uszkodzony został kadłub jednostki od strony lewej burty. Woda, która dostała się do wnętrza okrętu przez nieszczelną powłokę, zalała niektóre pomieszczenia, w tym kajuty i część maszynowni.

Gdy USS John S. McCain znajduje się w Singapurze na morzu kontynuowane są poszukiwania dzięsięciu członków załogi niszczyciela, których od wczoraj uznaje się za zaginionych. W akcji poszukiwawczej uczestniczą jednostki morskie i lotnictwo z Singapuru i Malezji, a także śmigłowce MH-60S i przemiennopłaty MV-22 Osprey stanowiące część komponentu lotniczego USS America


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.