Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS John S. McCain w Changi

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2017

Uszkodzony wskutek niedawnej kolizji amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain wszedł do Changi Naval Base w Singapurze.

USS John S. McCain pozostanie w bazie Changi przynajmniej do czasu ustalenia stanu technicznego okrętu. Następnie najprawdopodobniej przejdzie do jednej z głównych baz US Navy w regionie, np. w japońskiej Yokosuce, gdzie rozpocznie się jego naprawa / Zdjęcie: Grady T. Fontana, USN

USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, wszedł do bazy morskiej w Singapurze wczoraj w godzinach wieczornych czasu lokalnego. Do Changi Naval Base dotarł również śmigłowcowiec USS America (LHA 6), typu America, na którym zaokrętowana zostanie załoga niszczyciela (Testy przeciwlotnicze USS America, 2017-04-13).

Powrót USS John S. McCain do Changi pozwolil na rozpoczęcie prac związanych z oceną skali zniszczeń powstałych wskutek kolizji niszczyciela z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (Kolizja USS John S. McCain, 2017-08-21). Jak wiadomo w wyniku wypadku uszkodzony został kadłub jednostki od strony lewej burty. Woda, która dostała się do wnętrza okrętu przez nieszczelną powłokę, zalała niektóre pomieszczenia, w tym kajuty i część maszynowni.

Gdy USS John S. McCain znajduje się w Singapurze na morzu kontynuowane są poszukiwania dzięsięciu członków załogi niszczyciela, których od wczoraj uznaje się za zaginionych. W akcji poszukiwawczej uczestniczą jednostki morskie i lotnictwo z Singapuru i Malezji, a także śmigłowce MH-60S i przemiennopłaty MV-22 Osprey stanowiące część komponentu lotniczego USS America


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra