Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Ronald Reagan do Yokosuki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 sierpnia 2017

Elementy lotniskowcowej grupy bojowej nr 5 powróciły do baz w Japonii po zakończeniu patrolu bojowego.

USS Ronald Reagan wchodzi do Fleet Activities Yokosuka / Zdjęcie: USN

Atomowy lotniskowiec USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz, wszedł dziś do bazy morskiej w Yokosuce. Wraz z nim do Japonii powróciły inne elementy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 5, w tym komponent lotniczy, Carrier Air Wing Five i krążownik rakietowy USS Shiloh (CG 67), typu Ticonderoga.

Podczas trzymiesięcznego patrolu skład CSG 5 uzupełniały niszczyciele rakietowe USS Barry (DDG 54), USS John S. McCain (DDG 56, Historyczna wizyta okrętów USN w Cam Ranh, 2016-10-05), USS McCampbell (DDG 85) i USS Mustin (DDG 89), typu Arleigh Burke. Wspomniane jednostki kontynuują działania operacyjne na wyznaczonych akwenach, w tym Oceanie Spokojnym.

Jednostki CSG 5 uczestniczyły w przeprowadzonych w czerwcu i lipcu ćwiczeniach Talisman Saber (Zakończono Talisman Saber 2017, 2017-07-27). W manewrach wzięło udział ok. 33 tys. żołnierzy z USA i Australii, a także pododdziały z Japonii, Kanady i Nowej Zelandii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra