Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Historyczna wizyta okrętów USN w Cam Ranh

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 października 2016

Okręty US Navy weszły do bazy morskiej w Cam Ranh po raz pierwszy od zakończenia wojny wietnamskiej.

Fakt, że USS John S. McCain był jednym z okrętów US Navy, które odbyły historyczną wizytę w Cam Ranh, nie był przypadkowy. Republikański senator, dla uhonorowania którego nazwano niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, jest jednym z głównych orędowników zacieśnienia współpracy wojskowej z Wietnamem w reakcji na ekspansywną politykę ChRL / Zdjęcie: USN

W miniony weekend 2 okręty US Navy odbyły pierwszą od zakończenia wojny wietnamskiej wizytę w porcie Cam Ranh. Do jednej z głównych baz marynarki wojennej Wietnamu weszły: okręt zaopatrzeniowy USS Frank Cable (AS-40), typu Emory S. Land i niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke.

Symboliczna wizyta była jednym z przejawów odwilży, jaka w ostatnich latach nastąpiła w amerykańsko-wietnamskich relacjach. Dwaj zimnowojenni antagoniści coraz częściej przejawiają zbliżone podejście do przemian polityczno-wojskowych, jakie mają miejsce w rejonie Morza Południowochińskiego. Jednym z pól współpracy dyplomatycznej obu państw stały się spory terytorialne, jakie za sprawą ChRL wybuchły w regionie.

Normalizacja relacji między Waszyngtonem a Hanoi ma też swoje przełożenie na współpracę wojskową obu państw. W maju rząd USA zapowiedział całkowite zniesienie obowiązującego od blisko 50 lat embarga na sprzedaż broni do Wietnamu (USA sprzedadzą uzbrojenie do Wietnamu, 2016-05-23). W pierwszej kolejności USA zamierzają dozbroić wietnamską marynarkę wojenną i lotnictwo, które odgrywają kluczową rolę w obronie interesów strategicznych tego państwa w regionie (Wietnam kupi amerykańskie uzbrojenie, 2016-06-13). W ostatnich latach Hanoi korzystało głównie ze wsparcia wojskowego Rosji (Wodowanie czwartego wietnamskiego Geparda, 2016-05-27; Da Nang w Wietnamie, 2016-02-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.