Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Znaleziono ciała marynarzy USS John S. McCain

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2017

Nurkowie przeszukujący zalane pomieszczenia na niszczycielu rakietowym USS John S. McCain odkryli ciała zaginionych członków załogi okrętu.

USS John S. McCain jest czwartym amerykańskim okrętem operującym na Pacyfiku, który został uszkodzony w ostatnich miesiącach. Nietypowa seria wypadków zmusiła dowództwo US Navy do podjęcia natychmiastowych działań zaradczych. Zadecydowano m.in. o przeglądzie i ocenie procedur dowodzenia okrętami, a także systemu szkolenia marynarzy. Według wciąż niepotwierdzonych informacji podjęto też decyzję o zdymisjonowaniu dowódcy 7. Floty USN, wadm. Josepha P. Aucoina, pod którego kontrolą znajdowały się uczestniczące w kolizjach okręty / Zdjęcie: USN

Na ciała marynarzy z niszczyciela rakietowego USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, natknęli się nurkowie przeszukujący zalane pomieszczenia okrętu. Poinformował o tym dowódca amerykańskiej Floty Pacyfiku, adm. Scott H. Swift, który nie doprecyzował jednak, ilu spośród dziesięciu zaginionych członków załogi udało się dotąd odnaleźć.

Admirał Swift przekazał również, że jedna z jednostek morskich marynarki wojennej Malezji, która od kilku dni patroluje wody na wschód od Cieśniny Malakka i Singapuru, miała natrafić na zwłoki kolejnego z amerykańskich marynarzy. O tym, czy rzeczywiście odnaleziono jednego z zaginionych członków załogi niszczyciela, US Navy poinformuje dopiero po ewentualnej identyfikacji ciała wyłowionego z morza.

W poniedziałek USS John S. McCain zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (Kolizja USS John S. McCain, 2017-08-21). Wskutek kolizji mocno uszkodzony został kadłub jednostki od strony lewej burty. Tego samego dnia okręt o własnych siłach wszedł do bazy morskiej Changi w Singapurze, gdzie natychmiast przystąpiono do oceny zniszczeń (USS John S. McCain w Changi, 2017-08-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra