Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Znaleziono ciała marynarzy USS John S. McCain

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2017

Nurkowie przeszukujący zalane pomieszczenia na niszczycielu rakietowym USS John S. McCain odkryli ciała zaginionych członków załogi okrętu.

USS John S. McCain jest czwartym amerykańskim okrętem operującym na Pacyfiku, który został uszkodzony w ostatnich miesiącach. Nietypowa seria wypadków zmusiła dowództwo US Navy do podjęcia natychmiastowych działań zaradczych. Zadecydowano m.in. o przeglądzie i ocenie procedur dowodzenia okrętami, a także systemu szkolenia marynarzy. Według wciąż niepotwierdzonych informacji podjęto też decyzję o zdymisjonowaniu dowódcy 7. Floty USN, wadm. Josepha P. Aucoina, pod którego kontrolą znajdowały się uczestniczące w kolizjach okręty / Zdjęcie: USN

Na ciała marynarzy z niszczyciela rakietowego USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, natknęli się nurkowie przeszukujący zalane pomieszczenia okrętu. Poinformował o tym dowódca amerykańskiej Floty Pacyfiku, adm. Scott H. Swift, który nie doprecyzował jednak, ilu spośród dziesięciu zaginionych członków załogi udało się dotąd odnaleźć.

Admirał Swift przekazał również, że jedna z jednostek morskich marynarki wojennej Malezji, która od kilku dni patroluje wody na wschód od Cieśniny Malakka i Singapuru, miała natrafić na zwłoki kolejnego z amerykańskich marynarzy. O tym, czy rzeczywiście odnaleziono jednego z zaginionych członków załogi niszczyciela, US Navy poinformuje dopiero po ewentualnej identyfikacji ciała wyłowionego z morza.

W poniedziałek USS John S. McCain zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC (Kolizja USS John S. McCain, 2017-08-21). Wskutek kolizji mocno uszkodzony został kadłub jednostki od strony lewej burty. Tego samego dnia okręt o własnych siłach wszedł do bazy morskiej Changi w Singapurze, gdzie natychmiast przystąpiono do oceny zniszczeń (USS John S. McCain w Changi, 2017-08-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.