Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze MMP dla Francji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 01 grudnia 2017

Koncern MBDA poinformował, że Direction Générale de l'Armement (Agencja ds. zamówień obronnych) zaakceptowała dostawę pierwszej partii 50 przeciwpancernych pocisków kierowanych MMP (Missile Moyenne Portée) i 20  przeznaczonych dla nich wyrzutni. Odbiorcą sprzętu są francuskie siły zbrojne. Dostawy zostały zrealizowane w dn. 15-23 listopada.

Do 2025 francuskie siły zbrojne odbiorą 400 wyrzutni i 1750 pocisków MMP / Zdjęcie: MBDA

MMP będzie stopniowo zastępować w służbie pociski Milan, a także przenoszone przez bwp VAB ppk HOT i Eryx. Nowe pociski trafią do jednostek piechoty i kawalerii Armée de Terre (wojsk lądowych) i sił specjalnych. MMP ma stanowić także uzbrojenie kołowych wozów rozpoznawczych Jaguar EBRC, które wejdą do wyposażenia Armée de Terre w 2020 (Belgia kupuje Griffony i Jaguary, 2017-07-01, Udane testy nowego Eryxa, 2009-11-17).

Łącznie francuskie siły zbrojne odbiorą 400 wyrzutni i 1750 pocisków MMP do 2025. Pierwsze egzemplarze zostaną wykorzystane do szkolenia. W ciągu przyszłego roku MMP ma zostać użyty operacyjnie (Saab dostarczy głowice bojowe do MMP, 2015-07-09).

MMP może być używany zarówno w trybie odpal i zapomnij, jak i z naprowadzaniem przez operatora. Pierwszy  tryb umożliwia zwalczanie celów stacjonarnych lub ruchomych bez interwencji operatora podczas lotu pocisku. Drugi tryb pozwala operatorowi wybrać cel w trakcie lotu pocisku, zmienić koordynaty punktu trafienia lub zmienić tor lotu pocisku, co umożliwia strzelanie do celów niewidocznych dla operatora.

Pocisk może być używany w dzień i w nocy. Jego wielozadaniowa głowica bojowa może zwalczać pojazdy opancerzone i nieopancerzone, infrastrukturę i siłę żywą. Zasięg MMP to ponad 4000 m, a jego najważniejszą zaletą jest możliwość używania w zamkniętych pomieszczeniach, kluczowa podczas walk w mieście.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.