Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba ogniowa MMP

Wojska lądowe, 17 lutego 2015

DGA przeprowadziła kolejną próbą ogniową nowego przeciwpancernego pocisku kierowanego, Missile Moyenne Portée (MMP).

DGA przeprowadziła drugą próbą ogniową nowych przeciwpancernych pocisków kierowanych, Missile Moyenne Portée (MMP). Pocisk odpalono po uprzednim namierzeniu celu, oddalonego o ok. 2 km / Zdjęcie: MBDA

Próbę przeprowadzono 12 lutego na terenie poligonu francuskiej rządowej agencji zamówień wojskowych (DGA) w Bourges. Pocisk odpalono po uprzednim namierzeniu celu (lock on before launch) do specjalnej stalowej konstrukcji, znajdującej się w odległości ok. 2 km. MMP kierował się na cel przy użyciu kamery pracującej w paśmie światła dziennego.

Kilka dni wcześniej wypróbowano pocisk pracujący w trybie namierzenia celu po odpaleniu  (lock on after launch) (Próbne odpalenie MMP, 2015-02-13). Z kolei wiosną 2014 przeprowadzono próby ogniowe w specjalnie przystosowanym tunelu, znajdującym się w Bourges (Udane próby MMP, 2014-04-24). Strzelanie odbyło się w skrajnie odmiennych temperaturach, co miało potwierdzić uniwersalność zestawów MMP.

Pierwszym odbiorcą nowych przeciwpancernych pocisków kierowanych będą wojska lądowe Francji. Francuskie władze zamówią co najmniej 2850 ppk i 400 wyrzutni. Dostawy rozpoczną się w 2017. Producent zestawów rakietowych, MBDA, liczy też na zamówienia eksportowe. Szacuje się, że koszty programu rozwojowego zwrócą się po sprzedaży 9000 ppk MMP dla klientów zagranicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.