Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab dostarczy głowice bojowe do MMP

Wojska lądowe, 09 lipca 2015

Jedna ze spółek szwedzkiej grupy zbrojeniowej otrzymała zlecenie na produkcję i dostawę głowic bojowych do nowych francuskich przeciwpancernych pocisków kierowanych, MMP.

Saab Bofors Dynamics Switzerland wyprodukuje i dostarczy, począwszy od 2017, głowice bojowe do nowych francuskich ppk Missile Moyenne Portée / Zdjęcie: MBDA

Saab Bofors Dynamics Switzerland (SBDS) uruchomi wkrótce produkcję seryjną niekreślonej liczby głowic bojowych do ppk Missile Moyenne Portée (MMP), rozwijanych przez MBDA. Dostawy uzbrojenia rozpoczną się w 2017. Wartość ogłoszonego przed kilkoma dniami kontraktu nie została podana do publicznej wiadomości.

Produkcję głowic bojowych do MMP poprzedził wieloletni program rozwojowy. Producent zorganizował i przeprowadził wspólnie z MBDA serię testów ogniowych (Kolejna próba ogniowa MMP, 2015-02-17,Próbne odpalenie MMP, 2015-02-13), podczas których uzbrojenie wykazało wyższość nad pasywnymi systemami samoobrony pojazdów wojskowych, w tym pancerzy reaktywnych najnowszej generacji.

Pierwszym odbiorcą MMP będą Armée de Terre (wojska lądowe Francji). Paryż zakupi co najmniej 2850 ppk i 400 wyrzutni (Francja zamawia MMP, 2013-12-06). Dostawy rozpoczną się w 2017. MBDA poszukuje obecnie klientów eksportowych. Szacuje się, że koszty programu rozwojowego zwrócą się po sprzedaży 9 tys. ppk MMP za granicę.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.