Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próbne odpalenie MMP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 lutego 2015

MBDA przeprowadziła pierwszą terenową próbę ogniową nowego przeciwpancernego pocisku kierowanego, Missile Moyenne Portée (MMP).

MBDA przeprowadziła pierwszą terenową próbę ogniową ppk Missile Moyenne Portée (MMP) / Zdjęcie: MBDA

Próbę przeprowadzono 2 lutego na terenie poligonu testowego francuskiej rządowej agencji zamówień wojskowych (DGA) w Bourges. Pocisk odpalono w kierunku celu znajdującego się poza zasięgiem wzroku, w odległości ponad 4000 m. W najbliższych miesiącach DGA przeprowadzi kolejne próby ppk MMP.

Pierwsza terenowa próba MPP była poprzedzona testami z wiosny 2014. MBDA odpaliła wówczas kilka pocisków w specjalnie przystosowanym tunelu, zabudowanym w Bourges (Udane próby MMP, 2014-04-24). Strzelanie przeprowadzono w skrajnie odmiennych temperaturach, co miało potwierdzić uniwersalność zestawów MMP.

Głównym odbiorcą MMP będą wojska lądowe Francji. Paryż zamierza pozyskać co najmniej 2850 ppk i 400 wyrzutni. Dostawy rozpoczną się w 2017. Producent liczy także na zlecenia eksportowe. Szacuje się, że koszty programu rozwojowego zwrócą się po sprzedaży 9000 ppk MMP dla klientów zagranicznych.

MMP będą używane nie tylko przez piechotę. Zestawy przystosowano także do przenoszenia i odpalania z samobieżnych wyrzutni osadzonych na szerokiej gamie samochodów terenowych. Paryż zapowiedział już montaż zestawów m.in. na nowych samochodach rozpoznawczych Jaguar EBRC (Nowe pojazdy dla Armee de Terre, 2014-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.