Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kutry Island w drodze do Kostaryki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 kwietnia 2018

Dwa kutry patrolowe typu Island opuściły Baltimore w USA i skierowały się do Kostaryki, gdzie będą używane przez straż wybrzeża.

Dwa kutry patrolowe typu Island zostały przekazane straży wybrzeża Kostaryki w ramach amerykańskiego programu pomocy wojskowej / Zdjęcie: USCG

Po kilku miesiącach przygotowań kutry patrolowe USCGC Long Island (WPB 1342) i USCGC Roanoke Island (WPB 1346), typu Island, opuściły port morski w Baltimore na terenie stanu Maryland. Okręty skierowały się do Kostaryki, gdzie powinny dotrzeć do końca miesiąca.

W przyszłości obie jednostki będą eksploatowane przez kostarykańską straż wybrzeża, która odebrała je oficjalnie jesienią ub.r. (Kutry patrolowe typu Island dla Kostaryki, 2017-10-19). Po wejściu do służby mają otrzymać imiona: Libertador Juan Rafael Mora Porras (GC110-1) i General Jose Maria Cañas Escamilla (GC110-2).

Wspomniane jednostki były eksploatowane przez Straż Wybrzeża USA (USCG) do 2015. Obie stacjonowały na Alasce. Kostaryka jest kolejnym państwem, które otrzyma amerykańskie patrolowce typu Island. W przeszłości kilka jednostek tego typoszeregu trafiło do Pakistanu i Gruzji (Kutry typu Island dla Pakistanu, 2016-12-19, Amerykańskie okręty patrolowe dla Gruzji, 2016-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra